Próba godzinna Alexa Dowsetta przełożona

Złamanie obojczyka przekreśla ambitne plany Brytyjczyka.

Brytyjczyk Alex Dowsett potwierdził, że jego próba pobicia rekordu godzinnego została przełożona z 27 lutego 2015 roku na bliżej niesprecyzowany termin w niedalekiej przyszłości. Kolarz ekipy Movistar Team w oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez zespół poinformował, że mimo dobrze przebiegającej rekonwalescencji złamanego obojczyka, próba podjęta zostanie gdy jego organizm wróci do pełnej sprawności.

Dowsett złamał obojczyk podczas treningu 13 stycznia, po czym przeszedł operację, licząc na to, że kontuzja nie przekreśli zaplanowanej na ostatni weekend lutego próby w Lee Valley VeloPark w Londynie.

Jestem naprawdę wkurzony, że tak wyszło. Nigdy w życiu ciężej nie pracowałem by osiągnąć jakiś cel. Bardzo żałuję, że muszę próbę przełożyć, jednak na pewno do niej stanę jak tylko wrócę do pełni sprawności

- powiedział 26-latek, dziękując sponsorom, ekipie i fanom, którzy wspierali go po wypadku.

Dowsett stając do swojej próby będzie prawdopodobnie mierzył się z dystansem dłuższym niż ten wyznaczony w październiku 2014 roku przez Austriaka Matthiasa Brändla. Swoje próby na 31 stycznia i 8 lutego zapowiedzieli odpowiednio Jack Bobridge i Rohan Dennis. 28 lutego rekord pań pobić spróbuje za to Sarah Storey.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: