Santos Tour Down Under 2015: etap 2

26-letni Hiszpan Juan Jose Lobato (Movistar) wygrał drugi etap Tour Down Under.

Z głównej grupy na drugim miejscu finiszował Daryl Impey (Orica GreenEdge), a na trzecim Gorka Izagirre (Movistar).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostał Australijczyk Jack Bobridge (UniSA-Australia).

Drugiego dnia peleton zmagał się z lekko pagórkowatym terenem, również ostatnie metry prowadziły lekko w górę.

Od startu peleton kręcił bardzo szybko, likwidując pierwsze akcje zaczepne. W końcu oderwali się Cameron Meyer (Orica GreenEdge), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal) i Campbell Flakemore (BMC).

Trójka zdobyła przewagę wynoszącą 3:35. Pościg kontrolowany przez Sky, IAM i UniSA miał jednak wszystko pod kontrolą. 42 km przed metą harcownikom pozostało półtorej minuty, a 25 km przed końcem ucieczka przeszła do historii.

Kolejne ataki były już duszone w zarodku. Na finiszowych metrach zaatakował Nathan Haas (Cannondale), którego następnie skontrowali Impey i Lobato.

Pechowcem dnia został Flakemore. Młody Australijczyk najpierw spędził etap w nieudanej ucieczce, a później w drodze z mety do hotelu, upadł, doznając złamania obojczyka.

Trudno nie być zadowolonym z takiego początku sezonu. Wielkie podziękowania dla zespołu. Za mną dwa lata dobrych wyników, a ten rok nie mógł się lepiej rozpocząć. W klasyfikacji generalnej powalczą raczej inni kolarze Movistar. Ja przyjechałem tutaj po ten etap, który poznałem już w dwóch poprzednich edycjach. Trenowaliśmy tu również w minionym tygodniu

- powiedział Lobato.

Wyniki 2. etapu Tour Down Under 2015 (WT), Unley – Stirling (150,5 km):
  1 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                       3:42:24
  2 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
  3 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
  5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  6 Luis León Sánchez Gil (Spa) Astana Pro Team
  7 Richie Porte (Aus) Team Sky
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
  9 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 11 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 12 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 13 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 16 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 17 Sergey Lagutin (Uzb) Team Katusha
 18 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 19 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 20 Jack Bobridge (Aus) UniSA-Australia
 21 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 22 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 23 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 24 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 25 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 26 Travis Meyer (Aus) Drapac
 27 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 28 Jack Haig (Aus) UniSA-Australia
 29 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 30 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
 31 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 32 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 33 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 34 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 35 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 36 Timothy Roe (Aus) Drapac
 37 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 39 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 40 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 41 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 42 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 43 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 44 Daniel McConnell (Aus) Trek Factory Racing
 45 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
 46 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 47 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 48 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 49 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step          00:25
 50 Robert Power (Aus) UniSA-Australia
 51 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        00:28
 52 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                00:32
 53 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 54 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 55 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       00:34
 56 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 57 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 58 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 59 William Clarke (Aus) Drapac
 60 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 61 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          00:46
 62 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             00:49
 63 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 64 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin                  00:52
 65 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 66 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          00:57
 67 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            01:07
 68 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 69 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 70 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 71 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 73 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 74 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 75 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           01:21
 76 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  01:26
 77 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 78 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 79 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               01:33
 80 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 81 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         01:36
 82 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 83 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 84 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 85 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           01:57
 86 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           02:09
 87 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      03:00
 88 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         03:16
 89 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       03:32
 90 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       03:52
 91 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 92 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             04:10
 93 Martin Kohler (Swi) Drapac
 94 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia
 95 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 96 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 97 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 98 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 99 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       04:46
100 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        05:48
101 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
102 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
103 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
104 Gregory Henderson (NZl) Lotto Soudal
105 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
106 Graeme Brown (Aus) Drapac
107 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
108 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
109 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
110 Alex Edmondson (Aus) UniSA-Australia
111 Neil van der Ploeg (Aus) UniSA-Australia
112 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
113 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
114 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
115 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          09:59
116 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                 10:12
117 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      11:39
118 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           13:43
119 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal
120 Miles Scotson (Aus) UniSA-Australia
121 Jordan Kerby (Aus) Drapac
122 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
123 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
124 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
125 Boris Vallée (Bel) Lotto Soudal
126 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
127 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
128 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
129 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin
130 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
131 Wouter Wippert (Ned) Drapac                                  19:36
132 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        19:48
DNF Michael Kolar (Slo) Tinkoff-Saxo

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Jack Bobridge (Aus) UniSA-Australia                        6:41:55
  2 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         00:03
  3 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          00:04
  4 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                            00:07
  5 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team                  00:09
  6 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        00:13
  7 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  8 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 10 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 11 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 12 Luis León Sánchez Gil (Spa) Astana Pro Team
 13 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 14 Richie Porte (Aus) Team Sky
 15 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 17 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 18 Jack Haig (Aus) UniSA-Australia
 19 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 20 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 21 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 22 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 23 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 24 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
 25 Sergey Lagutin (Uzb) Team Katusha
 26 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 27 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 28 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 30 Travis Meyer (Aus) Drapac
 31 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
 32 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 33 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 34 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 35 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 36 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 37 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 38 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 39 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 40 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 41 Timothy Roe (Aus) Drapac
 42 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 43 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 44 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 45 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 46 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 47 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 48 Daniel McConnell (Aus) Trek Factory Racing
 49 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step          00:38
 50 Robert Power (Aus) UniSA-Australia
 51 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         00:40
 52 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        00:41
 53 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                     00:45
 54 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 55 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          00:47
 56 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 57 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 58 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          00:58
 59 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          00:59
 60 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             01:02
 61 William Clarke (Aus) Drapac                                  01:04
 62 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin                  01:05
 63 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 64 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          01:10
 65 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                              01:20
 66 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 67 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 68 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 69 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 70 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 71 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 72 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           01:34
 73 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  01:39
 74 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              01:46
 75 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 76 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 77 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 78 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         01:49
 79 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 80 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 81 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                01:54
 82 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              02:02
 83 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        02:19
 84 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           02:22
 85 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           02:27
 86 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      03:13
 87 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         03:29
 88 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        04:05
 89 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       04:10
 90 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia                        04:23
 91 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 92 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 93 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 94 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       04:42
 95 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       04:59
 96 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    06:01
 97 Gregory Henderson (NZl) Lotto Soudal
 98 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 99 Alex Edmondson (Aus) UniSA-Australia
100 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
101 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
102 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
103 Neil van der Ploeg (Aus) UniSA-Australia
104 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        06:18
105 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team                     06:22
106 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              06:47
107 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              07:19
108 Graeme Brown (Aus) Drapac                                    07:29
109 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               08:09
110 Martin Kohler (Swi) Drapac                                   10:03
111 Luke Rowe (GBr) Team Sky
112 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                 10:25
113 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        11:41
114 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      11:52
115 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     12:12
116 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           13:50
117 Miles Scotson (Aus) UniSA-Australia                          13:56
118 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin
119 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
120 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
121 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
122 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             14:13
123 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal                              14:21
124 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  14:40
125 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                     15:13
126 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          16:23
127 Wouter Wippert (Ned) Drapac                                  19:49
128 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        20:01
129 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    20:07
130 Jordan Kerby (Aus) Drapac
131 Boris Vallée (Bel) Lotto Soudal
132 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: