Ben Swift rozważa powrót na tor

27-letni kolarz zastanawia się nad występem w omnium w Rio de Janeiro.

Brytyjczyk Ben Swift zastanawia się nad powrotem do kolarstwa torowego i starcie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. 27-latek w rozmowie z oficerami prasowymi British Cycling potwierdził, że w najbliższym czasie rozmawiał będzie z trenerami, a niedługo potem podejmie decyzję co do przyszłości.

Swift, mistrz świata w scratchu z 2012 roku, chciałby w Ameryce Południowej wystartować w omnium. Kolarza Teamu Sky do rozważenia możliwości podjęcia takiej próby zachęciły ostatnie zmiany przepisów w wieloboju, na mocy wygrywa zawodnik z największą ilością punktów, a nie jak poprzednio - z najmniejszą.

Na mocy starych przepisów zawodnicy otrzymywali 1 punkt za pierwsze miejsce, dwa za drugie, trzy za trzecie itd., a zwycięzcą zostawał kolarz z najmniejszą ogólną sumą. Po zmianach dorobek punktowy z konkurencji szybkościowych zliczane są z punktami zdobytymi w ostatniej konkurencji - wyścigu punktowego. Zawodnik z największą liczbą punktów wygrywa, co oznacza, że triumfował w omnium będzie zwycięzca wyścigu punktowego.

Swift startował ostatnio na torze w Portugalii, gdzie podczas Troféu Internacional Litério Marque uległ m.in. Adrianowi Teklińskiemu.

Brytyjczyk nie zamierza rezygnować jednak z kariery szosowej, tym bardziej, że ta zaczęła nabierać rozpędu. Sympatyczny młodzian z Rotherham w sezonie 2014 zajął trzecie miejsce w Mediolan – San Remo, wygrał etapy Vuelta al Pais Vasco i Settimana Coppi e Bartali i zajął drugie miejsce w Prudential RideLondon Classic.

Swift zainteresowany jest poprawą tych wyników, co oczywiście wyklucza całkowite poświęcenie się torowi, jednak Brytyjczyk zaznaczył, że nie chce zamykać tej furtki.

fot. Team Sky

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: