Tour de San Luis 2015: etap 1

Fernando Gaviria (Reprezentacja Kolumbii) wygrał pierwszy odcinek argentyńskiego wyścigu i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

20-latek na ostatnich metrach w sprincie z peletonu okazał się lepszy od Brytyjczyka Marka Cavendisha (Etixx-Quick Step) i Włocha Sachy Modolo (Lampre-Merida).

Etap inaugurujący zmagania na trasie 9. edycji wyścigu poprowadzono, podobnie jak w poprzednich latach, w rejonie San Luis. Kolarze na pierwszych 18 kilometrach do pokonania mieli górską premię, a później niespiesznie skierowali się w kierunku Villa Mercedes, by po pokonaniu 186 kilometrów rozegrać finisz w centrum miasta.

W wyścigu wystartowało sześciu Polaków - w barwach Etixx-Quick Step mistrz świata Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski, a w zespole Lampre-Merida Przemysław Niemiec. Dodatkowo w szeregach izraelskiej Cycling Academy Team na starcie pojawili się Emanuel Piaskowy i Wojciech Migdał.

Do ucieczki na początku etapu zabrali się Argentyńczycy Leonardo Messineo (San Luis Somos Todos) i Ignazio Perez (Team San Juan) oraz Amerykanin David Williams (Jamis Hagens-Berman). Padający przed startem deszcz nie nękał kolarzy i trio spokojnie odjechało od peletonu, ustanawiając przewagę 4 minut.

Zawodnicy z amerykańskich kontynentów rozegrali między sobą dwa lotne sprinty, a punkty dwa razy zgarnął Messineo.

Peleton prowadzony przez ekipy WorldTour, głównie Etixx-Quick Step i Lampre-Merida, nie pozwalał na powiększenie przewagi, ale nie zmniejszał zasadniczo różnicy. 60 kilometrów przed metą trójka wciąż miała dwie i pół minuty zapasu i nie zamierzała się poddawać, zwłaszcza, że organizacja w peletonie pozostawiała sporo do życzenia.

Koledzy Marka Cavendisha szybko zwarli szyki i pościg przyspieszył, kończąc żywot ucieczki około 15 kilometrów przed metą. Harcownicy nie dawali za wygraną - chwilę potem odjeżdżali kolejni zawodnicy, a wśród nich przedstawiciele Cycling Academy Team i Cannondale-Garmin.

Ataki nie zdały się na wiele, ale na ostatnich kilometrach sytuację skomplikowała dodatkowo kraksa, dzieląc peleton na grupy. Kolarze Patricka Lefevere'a zdołali jednak opanować sytuację i zmaterializowali się na czele, prowadząc na metę brytyjskiego sprintera.

Na ostatniej prostej "Manx Mana" rozprowadzali mistrz świata Michał Kwiatkowski i jego kolega Fabio Sabatini. Brytyjczyk nie wygrał jednak finiszu, na ostatnich metrach w chaotycznym finiszu ulegając Kolumbijczykowi Fernando Gavirii.

20-letni zawodnik zaskoczył konkurentów i odniósł swój pierwszy międzynarodowy sukces na szosie - wcześniej kojarzony był raczej z kolarstwem torowym, szczególnie po zdobyciu mistrzostwa świata juniorów w omnium czy ostatnim zwycięstwie w tej dyscyplinie w gronie elity podczas Torowego Pucharu Świata.

Wyniki 1. etapu Tour de San Luis 2015 (2.1), San Luis - Villa Mercedes (186,8 km):

1 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii               4:40:13
2 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
4 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
5 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires
6 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
7 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
8 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
9 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch
10 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
11 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
12 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team
13 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
14 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
15 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
16 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
17 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
18 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
19 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
20 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman
21 Kleber Da Silva (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
22 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
23 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos
24 Julio Gil (Arg) Reprezentacja Argentyny
25 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
26 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
27 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
28 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
29 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii
30 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
31 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
32 Carlos Quintero (Col) Colombia
33 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman
34 Alex Diniz (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
35 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch
36 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
37 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
38 Rodolfo Torres (Col) Colombia
39 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare
40 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
41 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
42 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
43 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team
44 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
45 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
46 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
47 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby
48 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos
49 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
50 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
51 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
52 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
53 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii
54 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
55 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
56 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR
57 Fernando Ureña (Pan) Reprezentacja Panamy
58 Guido Palma (Arg) Buenos Aires
59 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile
60 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
61 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
62 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
63 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires
64 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch
65 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile
66 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii
67 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
68 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
69 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
70 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
71 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii
72 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
73 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
74 Igor Anton (Spa) Movistar Team
75 Marc Soler (Spa) Movistar Team
76 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
77 Edward Diaz (Col) Colombia
78 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby
79 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan
80 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
81 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
82 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos
83 Elias Pereyra (Arg) Team SEP San Juan
84 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
85 Israel Nuño (Spa) Inteja-MMR
86 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
87 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
88 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii
89 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team
90 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
91 Arnold Alcolea (Cub) Reprezentacja Kuby
92 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
93 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
94 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan
95 Laureano Rosas (Arg) Team SEP San Juan
96 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
97 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile
98 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy
99 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires
100 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy
101 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team
102 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos
103 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyny
104 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan
105 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires
106 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires                              00:18
107 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                00:28
108 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile                   00:30
109 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
110 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch
111 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
112 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
113 Mariaro Rodriguez (Arg) Reprezentacja Argentyny
114 Arnold Olabarria (Chi) Reprezentacja Chile
115 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
116 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
117 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
118 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman
119 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyny
120 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos
121 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyny
122 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
123 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny
124 Lucas Lopardo (Arg) Team SEP San Juan                       00:40
125 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                           00:44
126 Leonardo Duque (Col) Colombia
127 Dario Diaz (Arg) Team SEP San Juan
128 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha
129 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby
130 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
131 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile
132 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team
133 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos
134 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy
135 Ramon Carretero (Pan) Reprezentacja Panamy
136 William Guzman (Dom) Inteja-MMR                             01:06
137 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny             01:07
138 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny
139 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy
140 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman                     01:11
141 Ruben Menendez (Spa) Inteja-MMR
142 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR                              01:27
143 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch                  01:42
144 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby
145 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman                    02:01
146 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos            02:29
147 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini             04:25
148 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
149 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR
150 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
151 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                           05:19
152 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare                         05:55
153 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare
154 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires
155 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement       06:00
156 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                          06:08
157 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch
158 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
159 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                     06:47
160 Franco Lopardo (Arg) Team SEP San Juan                      07:54
161 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii               4:40:13
2 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
4 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
5 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires
6 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
7 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
8 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
9 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch
10 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
11 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
12 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team
13 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
14 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
15 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
16 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
17 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
18 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
19 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
20 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman
21 Kleber Da Silva (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
22 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
23 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos
24 Julio Gil (Arg) Reprezentacja Argentyny
25 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
26 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
27 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
28 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
29 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii
30 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
31 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
32 Carlos Quintero (Col) Colombia
33 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman
34 Alex Diniz (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
35 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch
36 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
37 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
38 Rodolfo Torres (Col) Colombia
39 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare
40 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
41 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
42 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
43 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team
44 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
45 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
46 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
47 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby
48 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos
49 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
50 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
51 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
52 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
53 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii
54 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
55 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
56 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR
57 Fernando Ureña (Pan) Reprezentacja Panamy
58 Guido Palma (Arg) Buenos Aires
59 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile
60 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
61 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
62 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
63 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires
64 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch
65 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile
66 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii
67 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
68 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
69 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
70 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
71 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii
72 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
73 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
74 Igor Anton (Spa) Movistar Team
75 Marc Soler (Spa) Movistar Team
76 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
77 Edward Diaz (Col) Colombia
78 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby
79 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan
80 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
81 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
82 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos
83 Elias Pereyra (Arg) Team SEP San Juan
84 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
85 Israel Nuño (Spa) Inteja-MMR
86 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
87 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
88 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii
89 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team
90 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
91 Arnold Alcolea (Cub) Reprezentacja Kuby
92 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
93 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
94 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan
95 Laureano Rosas (Arg) Team SEP San Juan
96 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
97 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile
98 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy
99 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires
100 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy
101 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team
102 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos
103 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyny
104 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan
105 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires
106 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires                             00:18
107 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli               00:28
108 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile                  00:30
109 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
110 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch
111 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
112 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
113 Mariaro Rodriguez (Arg) Reprezentacja Argentyny
114 Arnold Olabarria (Chi) Reprezentacja Chile
115 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
116 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
117 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
118 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman
119 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyny
120 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos
121 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyny
122 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
123 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny
124 Lucas Lopardo (Arg) Team SEP San Juan                       00:40
125 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                           00:44
126 Leonardo Duque (Col) Colombia
127 Dario Diaz (Arg) Team SEP San Juan
128 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha
129 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby
130 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
131 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile
132 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team
133 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos
134 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy
135 Ramon Carretero (Pan) Reprezentacja Panamy
136 William Guzman (Dom) Inteja-MMR                             01:06
137 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny             01:07
138 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny
139 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy
140 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman                     01:11
141 Ruben Menendez (Spa) Inteja-MMR
142 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR                              01:27
143 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch                  01:42
144 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby
145 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman                    02:01
146 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos            02:29
147 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini             04:25
148 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
149 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR
150 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
151 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                           05:19
152 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare                         05:55
153 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare
154 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires
155 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement       06:00
156 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                          06:08
157 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch
158 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
159 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                     06:47
160 Franco Lopardo (Arg) Team SEP San Juan                      07:54
161 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement

Klasyfikacja górska:

1 Kleber Da Silva (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos                3 pkt
2 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan                           2
3 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos                     1

Klasyfikacja sprinterska:

1 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos                     6 pkt
2 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan                           3
3 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman                        3

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii
2 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
3 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch
4 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team
5 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: