Maja Włoszczowska zasila ekipę Kross Racing

Najbardziej utytułowana polska kolarka górska w sezonie 2015 dołączy do polskiego zespołu.

Maja Włoszczowska podpisała kontrakt z zespołem Kross Racing. Polka, mistrzyni świata z 2010 roku, zakończyła tym samym współpracę z ekipą Giant/Liv Pro XC, którą rozpoczęła w 2013 roku.

Włoszczowska w sezonie 2014 zdobyła mistrzostwo Polski w cross-country, brąz mistrzostw Europy, zajęła 7. miejsce na mistrzostwach świata MTB w Hafjell, a w wyścigach Pucharu Świata MTB plasowała się w czołowej dziesiątce, zmagania na koniec sezonu kończąc na 6. pozycji.

Po odejściu Jolandy Neff i Włoszczowskiej, zespół Liv Pro XC najprawdopodobniej przestanie istnieć.

Skład zespołu Kross w sezonie 2015 liczył będzie czworo zawodników - Kornel Osicki, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak.

kross2015fot. Kross Racing Team

Wawak dotychczas reprezentował zespół JBG-2 Team, zapisując na koncie mistrzostwo kraju w cross country orlików i wicemistrzostwo w elicie oraz mistrzostwo Europy orlików w maratonie MTB (2013). W sezonie 2014 młody zawodnik zajął także 6. miejsce w maratonie MTB na mistrzostwach świata w Pitermaritzburgu oraz 6. w mistrzostwach Europy w cross-country, a ostatnio radził sobie też bardzo dobrze na szosie, podczas Górskich Mistrzostw Polski zdobywając srebrny medal w gronie orlików.

W składzie nie znaleźli się reprezentujący dotychczas czarne barwy Katarzyna Solus-Miśkowicz, Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska i Radosław Rękawek.

Ekipa Kross w sezonie 2014 na koncie zapisała m.in. mistrzostwo Polski w maratonie MTB, wicemistrzostwo w cross-country, akademickie mistrzostwo świata oraz szereg podiumowych miejsc wyścigów UCI i Pucharów Polski.

fot. wowo brylla/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: