CCC Sprandi Polkowice z "dziką kartą" na Giro d'Italia 2015

Polska drużyna wśród pięciu zespołów drugiej dywizji zaproszonych do udziału we włoskim Grand Tourze.

RCS Sport, organizator wyścigu Giro d'Italia, podał dziś listę zespołów, które otrzymały tzw. "dziką kartę" na 98. edycję włoskiej imprezy. Peleton wyścigu, obok 17 zespołów z licencją WorldTour, utworzą cztery włoskie zespoły - Androni-Giocattoli Venezuela, Nippo-Vini Fantini, Bardiani CSF i Southeast oraz polska ekipa CCC Sprandi Polkowice.

Dla polskiej drużyny będzie to drugi w historii start w Giro d'Italia. Poprzednio pomarańczowe koszulki na trasie Corsa Rosa pojawiły się w 2003 roku pod wodzą Pavla Tonkova i Dariusza Baranowskiego, który w klasyfikacji końcowej zajął wtedy 12. miejsce.

Drużyna Piotra Wadeckiego zaproszona została też na Mediolan - San Remo i Il Lombardia.

Pięć zaproszeń na Giro d'Italia to efekt zmniejszonego stanu posiadania w pierwszej dywizji - w normalnych warunkach licencję UCI WorldTour otrzymuje 18 zespołów, jednak w tym roku, po kłopotach finansowych ekipy Europcar, Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przyznała tylko 17 licencji. Zostawia to pole manewru organizatorom wyścigów, którzy mogą wybrać dodatkowego uczestnika.

Giro d'Italia rozpocznie się 5 maja w San Lorenzo al Mare. Przed kolarzami 6 etapów zakończonych na podjazdach i niemal 60-kilometrowa jazda indywidualna na czas na 14. etapie. Finał w Mediolanie po przeprawie przez Dolomity i Alpy.

RCS Sport rozdał także zaproszenia na wyścigi Tirreno-Adriatico (6-11 marca), Mediolan - San Remo (22 marca) i Il Lombardia (4 października).

W wyścigu "dwóch mórz" pojadą Bardiani-CSF, niemiecki zespół Bora - Argon 18, Colombia, MTN-Qhubeka i Team Europcar. Na trasie najdłuższego klasyku świata zobaczymy za to CCC Sprandi Polkowice, Androni Giocattoli-Venezuela, Bardiani CSF, Bora - Argon 18, Cofidis, Colombia, MTN-Qhubeka i Team Novo Nordisk, a w "wyścigu spadających liści" pojadą ekipy Androni Giocattoli-Venezuela, Bardiani CSF, Bora - Argon 18, CCC Sprandi Polkowice, Colombia, Nippo-Vini Fantini, Southeast oraz Unitedhealthcare.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: