CCC Sprandi Polkowice przygotowuje się do sezonu w Calpe

Meldunek ekipy pomarańczowych po pierwszych dniach nowego sezonu.

W hiszpańskiej miejscowości Calpe, grupa CCC Sprandi Polkowice odbywa swoje pierwsze zgrupowanie w sezonie 2015. Do Hiszpanii większość ekipy pojechała 12 stycznia. Po 10 dniach w Calpe, zespół uda się na Majorkę, gdzie będzie trenować aż do Challenge Mallorca – serii jednodniowych wyścigów otwierających sezon.

Zawodnicy kontynuują w Calpe przygotowania, które rozpoczęli w listopadzie. W tym roku mamy bardzo intensywny początek sezonu, gdyż zaczynamy starty już pod koniec stycznia. W lutym też czeka nas sporo wyścigów, w których powinniśmy prezentować odpowiedni poziom. Z tego powodu podczas zgrupowania nie będziemy się koncentrować na budowaniu bazy, a będzie już więcej ćwiczeń siłowych i szybkościowych. Zawodnicy w przerwie zimowej trenowali we własnym zakresie, część z nich wybrało się w grudniu na Wyspy Kanaryjskie lub do Calpe, więc powinni być do tego właściwe przygotowani

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice.

Codziennie po treningu typowo kolarskim zawodnicy wykonują tzw. ćwiczenia core stability. Jest z nami trener, który specjalizuje się w tej dziedzinie i pod jego okiem kolarze wykonują ok. 45-60-minutowe ćwiczenia stabilizujące i rozciągające. Pracuje z nami również osteopata, który dba o to, by zawodników nic nie bolało, by ich odpowiednio „nastawić” i zminimalizować ryzyko kontuzji

– dodaje dyrektor sportowy.

Zgrupowanie w Calpe to również okazja dla nowych zawodników, by mogli się zintegrować z drużyną i poznać nawzajem. Jest to także czas, by kolarze zapoznali się z nowymi rowerami, sprawdzili ich ustawienia i dokonali ewentualnych korekt.

Drużyna zainauguruje sezon 2015 startem w Trofeo Santanyi-SesSalines-Campos (29 stycznia), wchodzącego w skład Challenge Mallorca. Grupa ścigać się będzie także w pozostałych imprezach z tego cyklu: Trofeo Serra de Tramuntana (30 stycznia), Trofeo Alcúdia-Can Picafort-Playa de Muro (31 stycznia) i Trofeo Palma (1 lutego). Druga część drużyny rywalizować będzie we francuskim Grand Prix la Marseillaise (1 lutego; 1.1).

4 lutego dwie „pomarańczowe ekipy” rozpoczną zmagania w wyścigach etapowych – Dubai Tour (2.HC) oraz Etoile de Besseges (2.1).

W lutym zespół czekają kolejne starty w Hiszpanii – Vuelta Ciclista a Murcia (14 lutego), Clasica de Almeria (15 lutego), Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol (18-22 lutego) oraz we Francji - Tour Cycliste International du Haut Var-matin (21-22 lutego).

Zawodnicy z kategorii U23, którymi opiekuje się Tomasza Brożyny, pozostali w Polsce, w Szklarskiej Porębie. Do Calpe przylecą 6 lutego i spędzą tam 2 tygodnie.

Zgrupowanie w Szklarskiej Porębie będzie podzielone na dwa mikrocykle pięciodniowe. Każdy z nich będzie się składał z 4 dni intensywnego treningu i 1 dnia treningu spokojnego. Głównym celem zgrupowania będzie ogólnorozwojowe przygotowanie zawodników do sezonu, dlatego nie zabraknie treningów na nartach biegowych i marszobiegów. Są to młodzi zawodnicy, więc bardzo istotna jest praca nad wzmocnieniem wszystkich partii mięśniowych i ogólną kondycją. Ma to być także podbudowa pod zgrupowanie w Calpe, gdzie skupimy się już tylko na ćwiczeniach specjalistycznych na rowerze

– mówi Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy grupy U23.

informacja prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: