Jakub Mareczko: nadzieja Włochów z Polski

Głośno zrobiło się o urodzonym w Polsce Jakubie Mareczko, który będąc jeszcze dzieckiem wyjechał ze swoimi rodzicami do włoskiej Brescii. 20-latek w tym sezonie jeździ dla zespołu Southeast, reprezentuje Italię i pokazał w Vuelta al Tachira, na co go stać.

Młodzianem zainteresował się Cyclingnews, który po dwóch zwycięstwach etapowych Mareczki w Wenezueli, napisał że ten może być poważnym konkurentem w sprincie dla Marka Cavendisha (Etixx-Quick Step) w trakcie Tour de San Luis.

Kocham sprinty ponad wszystko. Wolę oglądać w telewizji sprinty, końcówki, niż górskie etapy wielkich tourach. Oglądanie całego wyścigu jest nudne, sprint daje ci natomiast adrenalinę

– powiedział Mareczko Gazzetta dello Sport.

Rok temu w kategorii U23 Mareczko wygrał dla drużyny G.S.C. Viris-Maserati-Sisal-Matchpoint 13 wyścigów zdobywając sobie uznanie u szefów Neri Sottoli (teraz Southeast). W teamie ma się uczyć od byłej gwiazdy sprintu Alessandro Petacchiego.

W Tour de San Luis Mareczko będzie się ścigał dla reprezentacji Włoch. Zanim jednak przystąpi do 1. etapu poprosi Cavendisha, swojego idola, o autograf, jak sugeruje Gazzetta dello Sport.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: