Przełajowe MP 2015: Olga Wasiuk mistrzynią kobiet

Olga Wasiuk (MGLKS Błękitni Koziegłowy Paula Trans) została w pomorskim Bytowie mistrzynią Polski elity kobiet w kolarstwie przełajowym.

Srebro wywalczyła Paula Gorycka (4F Racing Team), a brąz przypadł Martynie Klekot (BDC Unipol Częstochowa).

Wasiuk, która w tym sezonie zdominowała scenę polskich przełajów, prowadziła od samego startu i nie pozwoliła sobie na błędy. Dla zawodniczki "Błękitnych" to już 21 zwycięstwo w tym sezonie.

Najlepszą orliczką okazała się Marta Turoboś (Integral Collection Sławno). Srebro przypadło Ricie Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator), a brąz powędrował do Kartuz na szyi Weroniki Lorkowskiej (GKS Cartusia Kartuzy).

Rywalizację juniorek wygrała pewnie Gabriela Wojtyła (Goodman Sokół Zator), pokonując Annę Tomczyńską (UKS Koźminianka Koźminek) i Patrycję Lorkowską (GKS Cartusia Kartuzy).

Wyniki:

Kobiety open:

1. Olga Wasiuk (MGLKS Błękitni Koziegłowy Paula Trans)           42:24
2. Paula Gorycka (4F Racing Team)                                01:19
3. Martyna Klekot (BDC Unipol Częstochowa)                       03:20
4. Marta Turoboś (Integral Collection Sławno)*                   04:04
5. Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki)                05:04
6. Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów)                       05:09
7. Małgorzata Zelner (Eurobike Kaczmarek Electric Team)          07:27
8. Rita Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator)*                      10:07
- 1 Weronika Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy)*
DNF Natalia Nowotarska (GKS Cartusia Kartuzy)

Juniorki:

1. Gabriela Wojtyła (GKS Cartusia Kartuzy)                       47:52
2. Anna Tomczyńska (UKS Koźminianka Koźminek)                    00:18
3. Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy)                     01:05
4. Zofia Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów)                           04:10
5. Aurela Nerlo (MTB Obiszów Team)                               04:50
6. Patrycja Piotrowska (KKW Jama Wałbrzych)                      05:07
7. Karolina Perekitko (GKS Cartusia Kartuzy)                     06:22
8. Magda Bałdyga (UKK Ełk Prostki)                               08:32
9. Natalia Mierzyńska (KKS Gostyń)                               09:18
10. Karolina Witek (LKK Start Tomaszów Mazowiecki)               10:39
- 1 Wiktora Ciesielczuk (Mayday Lublin)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: