Strade Bianche zaprasza, Roma Maxima zawieszona

RCS Sport przedstawił listę zaproszonych na ściganie po "białych drogach".

13 zespołów WorldTour i 6 ekip pro-kontynentalnych stanie 7 marca na starcie włoskiego wyścigu jednodniowego Strade Bianche. Wyścig po "białych drogach" odbędzie się na trasie między San Gimignano i średniowiecznym ryneczkiem w Sienie.

Wśród zaproszonych znalazły się wszystkie najsilniejsze ekipy - Team Sky, Etixx-Quick Step, Tinkoff-Saxo, Movistar czy Katusha. Spośród zespołów drugiej dywizji organizatorzy wyróżnili cztery włoskie składy - Androni Giocattoli-Venezuela, Nippo-Vini Fantini, Bardiani CSF i ekipę Southeast oraz amerykański Team Novo Nordisk, a także rosyjskiej Rusvelo.

W 2015 roku nie odbędzie się za to wyścig Roma Maxima. Organizatorzy jako powód podali problemy organizacyjne, które zmusiły ich do "zamrożenia" organizacji imprezy.

Roma Maxima odbywała się w ostatnich dwóch latach na trasie wokół stolicy Włoch - Rzymu - i była kontynuacją organizowanego przez siedem poprzednich dekad wyścigu Giro del Lazio. Jej pierwszą edycję, pod nową nazwą, wygrał Francuz Blel Kadri, a przed rokiem po zwycięstwo sięgnął Hiszpan Alejandro Valverde.

Ekipy zaproszone na Strade Bianche 2015:

AG2R LA MONDIALE (FRA)
ASTANA PRO TEAM (KAZ)
BMC RACING TEAM (USA)
ETIXX – QUICK STEP (BEL)
LAMPRE – MERIDA (ITA)
MOVISTAR TEAM (ESP)
ORICA GreenEDGE (AUS)
TEAM CANNONDALEGARMIN (USA)
TEAM KATUSHA (RUS)
TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)
TEAM SKY (GBR)
TINKOFF – SAXO (RUS)
TREK FACTORY RACING (USA)

oraz

ANDRONI GIOCATTOLI (ITA)
BARDIANI CSF (ITA)
NIPPO – VINI FANTINI (ITA)
RUSVELO (RUS)
SOUTHEAST PRO CYCLING TEAM (ITA)
TEAM NOVO NORDISK (USA)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: