Program Tony Martina w sezonie 2015

Żółta koszulka Tour de France i odzyskanie tytułu mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas to dwa główne cele Tony Martina w 2015 roku.

Zawodnik Etixx-Quick Step ściganie rozpocznie w Dubai Tour, a następnie pojedzie Volta ao Algarve, gdzie zwyciężył w 2011 i 2013 roku.

29-letni Niemiec wystąpi też w Paryż-Nicea, który również wygrał w sezonie 2011, Vuelta al Pais Vasco, Amstel Gold Race i Tour de Romandie. Po przerwie, a przed Tour de France tym razem pominie Tour de Suisse, wybierając Criterium Dauphine.

W drugiej części sezonu celem będą mistrzostwa świata w amerykańskim Richmond i czwarty tytuł w jeździe indywidualnej na czas.

Mam wyjątkową okazję zdobyć żółtą koszulkę Tour de France. To byłoby niesamowite zwycięstwo, zwłaszcza teraz, gdy pokaże nas niemiecka telewizja. Trudno o lepszą reklamę

- powiedział Martin, odnosząc się do pierwszego etapu Pętli, jazdy indywidualnej w Utrechcie na dystansie 14 kilometrów.

W Richmond chcę odzyskać oba tytuły [w jeździe indywidualnej oraz drużynowe]. Etixx na pewno będzie chciał się odegrać, ponieważ jesteśmy najsilniejszym zespołem. Nauczyłem się na własnych błędach popełnionych w zeszłym sezonie, dlatego tym razem przyjadę w najwyższej formie

- dodał.

Martin ostrożnie podszedł do pytania o ustanowienie rekordu w jeździe godzinnej.

Czy w tym roku zaatakuję rekord? To dobre pytanie. Podjęcie tekiej próby wymaga drobiazgowych przygotowań. Na pewno w przyszłości nadejdzie taki dzień, ale kiedy jeszcze nie wiemy.

fot. Tim De Waele/TDW Sport

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: