Bradley Wiggins pojedzie po rekord godzinny w czerwcu

Brytyjczyk tworzy Team WIGGINS i oficjalnie potwierdza, że zmierzy się z rekordem godzinnym.

Sir Bradley Wiggins w rozmowie z brytyjską stacją Sky Sports potwierdził, że w czerwcu 2015 roku planuje zmierzyć się z rekordem w jeździe godzinnej na olimpijskim welodromie w Londynie. Brytyjczyk nie podał jeszcze dokładnej daty, ale jest to pierwsze tak wyraźne potwierdzenie zamiaru zmierzenia się z historycznym rekordem.

Rekord w 60-minutowej jeździe po welodromie należy obecnie do Austriaka Matthiasa Brändla (IAM Cycling), który w październiku wykręcił 51 km i 852 metry. Wiggins nie jest jedynym pretendentem do pobicia tego wyniku - 31 stycznia po rekord pojedzie Jack Bobridge, a w lutym podejmą się tego Rohan Dennis i Alex Dowsett.

Wiggins w zespole Sky pozostanie do kwietnia, a ostatnim jego startem będzie Paryż-Roubaix. Na rekord w jeździe godzinnej porwie się już w nowych barwach - zespołu ochrzczonego mianem WIGGINS. Ekipa ma skoncentrować się na przygotowaniach brytyjskiego zespołu do wyścigu drużynowego na dochodzenie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Zgodnie z poprzednimi doniesieniami, w zespole znajdą się: Steven Burke, Mark Christian, Jon Dibben, Owain Doull, Iain Paton, Daniel Patten, Andy Tennant i Michael Thompson.

Ekipa będzie ścigała się głównie na torze, choć jako organizacja z licencją kontynentalną, wystartuje także w imprezach szosowych. Zespół sponsorował będzie koncern Sky, ale Team WIGGINS będzie jednostką niezależną od Team Sky.

fot. Team Sky

Paweł Gadzała

Recent Posts

Możliwe niemożliwe. 21-letni Tadej Pogacar zwycięzcą Tour de France

Tadej Pogacar wygrał Tour de France w wieku 21 lat. Trudno oceniać go wedle znanych kategorii. Być może potrzebne są…

20 września 2020, 21:47

Tour de France 2020. Sam Bennett w krainie sprinterskich marzeń

Paryż ma nowego króla, zielona koszulka ma nowego właściciela. Sam Bennett sięgnął po drugie etapowe zwycięstwo na tegorocznym Tour de…

20 września 2020, 20:21

Tour de France 2020: etap 21. Bennett w Paryżu, Pogacar w blasku zwycięstwa

Słoweniec Tadej Pogacar został zwycięzcą 107. wyścigu Tour de France. Ostatni etap na Polach Elizejskich w Paryżu wygrał Sam Bennett.

20 września 2020, 19:09

MŚ Imola 2020. Alaphilippe dla Francji, Valverde dla Hiszpanii

Julian Alaphilippe poprowadzi kadrę narodową Francji wyścigu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym w Imoli.

20 września 2020, 18:16

Rafał Majka w UAE Team Emirates?

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że Rafał Majka w przyszłym sezonie może trafić do UAE Team Emirates, zespołu zwycięzcy Tour…

20 września 2020, 17:36

Małopolski Wyścig Górski 2020: etap 3. Træen na Przehybie, Řepa w generalce

Małopolski Wyścig Górski. Torstein Træen wygrał na Przehybie trzeci etap, a drugi Vojtěch Řepa triumfował w klasyfikacji generalnej.

20 września 2020, 14:29