Bradley Wiggins pojedzie po rekord godzinny w czerwcu

Brytyjczyk tworzy Team WIGGINS i oficjalnie potwierdza, że zmierzy się z rekordem godzinnym.

Sir Bradley Wiggins w rozmowie z brytyjską stacją Sky Sports potwierdził, że w czerwcu 2015 roku planuje zmierzyć się z rekordem w jeździe godzinnej na olimpijskim welodromie w Londynie. Brytyjczyk nie podał jeszcze dokładnej daty, ale jest to pierwsze tak wyraźne potwierdzenie zamiaru zmierzenia się z historycznym rekordem.

Rekord w 60-minutowej jeździe po welodromie należy obecnie do Austriaka Matthiasa Brändla (IAM Cycling), który w październiku wykręcił 51 km i 852 metry. Wiggins nie jest jedynym pretendentem do pobicia tego wyniku - 31 stycznia po rekord pojedzie Jack Bobridge, a w lutym podejmą się tego Rohan Dennis i Alex Dowsett.

Wiggins w zespole Sky pozostanie do kwietnia, a ostatnim jego startem będzie Paryż-Roubaix. Na rekord w jeździe godzinnej porwie się już w nowych barwach - zespołu ochrzczonego mianem WIGGINS. Ekipa ma skoncentrować się na przygotowaniach brytyjskiego zespołu do wyścigu drużynowego na dochodzenie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Zgodnie z poprzednimi doniesieniami, w zespole znajdą się: Steven Burke, Mark Christian, Jon Dibben, Owain Doull, Iain Paton, Daniel Patten, Andy Tennant i Michael Thompson.

Ekipa będzie ścigała się głównie na torze, choć jako organizacja z licencją kontynentalną, wystartuje także w imprezach szosowych. Zespół sponsorował będzie koncern Sky, ale Team WIGGINS będzie jednostką niezależną od Team Sky.

fot. Team Sky

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: