Arnaud Demare skupiony na klasykach i Tour de France

Mediolan-San Remo, Paryż Roubaix i Tour de France będę głównymi celami Arnaud Demare'a (FDJ) w 2015 roku.

Zezwolenie na odejście Nacera Bouhanniego do Cofidisu było jasnym znakiem, że drużyna FDJ zamierza w przyszłym roku postawić na Arnaud Demare'a. To będzie już czwarty sezon 23-letniego Francuza w ekipie Marca Madiot, a to już odpowiedni czas, aby spłacić dług zaufania - najlepiej przez swoje pierwsze zwycięstwo etapowe w "Wielkiej Pętli" lub pokazanie się z dobrej strony w największych wyścigach klasycznych.

Według L'Equipe Demare swój sezon rozpocznie w Tour of Qatar (8-13 lutego), następnie wystartuje w Tour of Oman (17-22 lutego), Omloop Het Nieuwsblad (28 lutego) i Paryż Nicea (8-15 marca). Pierwszym z jego głównych celów będzie monument Mediolan-San Remo (22 marca), dalej młodego Francuza zobaczymy w Gandawa-Wevelgem (29 marca), Ronde van Vlaanderen (5 kwietnia) i kolejnym ważnym dla niego wyścigu - Paryż Roubaix (12 kwietnia).

Po dłuższej przerwie Francuz wystartuje w Tour of Belgium (27-31 maja), Criterium du Dauphine (7-14 czerwca), mistrzostwach Francji (28 czerwca)  i najważniejszym wyścigu w sezonie Tour de France (4-26 lipca).

W 2014 roku Demare wygrał aż 15 wyścigów, a w liczbie zwycięstw lepszy był od niego tylko Andre Greipel (Lotto-Soudal). Niestety Francuz wszystkie triumfy święcił w imprezach niższych kategorii, a jego najlepsze wyniki w wyścigach WorldTour to 2. miejsce w Gandawa-Wevelgem i dwa 3. miejsca na etapach Tour de France.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: