Termin wprowadzenia reformy kolarstwa szosowego mało realny

Szef Międzynarodowego Stowarzyszenia Kolarskich Ekip Zawodowych (AIGCP) nie sądzi by reforma kolarstwa szosowego wystartowała w 2017 roku.

Luuc Eisenga w rozmowie z serwisem CyclingTips wyjaśnił, że negocjacje w sprawie zmiany struktury zespołów i kalendarza startowego nie są na zaawansowanym etapie.

Nadal jest wiele do zrobienia. Jeżeli ma coś być uruchomione w 2017 roku i przy tym zadziałać, przepisy powinny zostać opracowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Powiedziałbym, że wyznaczony termin stanowi obecnie wyzwanie

- stwierdził Eisenga.

Według CyclingTips, który rozmawiał z kilkoma menadżerami ekip, reforma może zostać opóźniona nawet do 2020 roku.

Jednym z głównych celów jest uzyskanie stabilnego fundamentu finansowania zespołów, tak by stanowiły dobre środowisko pracy dla zawodników. To najważniejszy temat do zrobienia. Uniwersytet w Lozannie opracował bardzo dobrą analizę, według której aby zmienić kulturę kolarstwa, należy doprowadzić do zmiany finansowania zespołów. Obecna, oparta w 95 procentach na wpływach od sponsorów, jest w obecnych czasach przestarzała.

- dodał Eisenga.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: