Dni Bjarne Riisa w kolarstwie są policzone?

Według informacji potwierdzonej u wielu źródeł, a zasięgniętej przez duńskie media, raport przygotowany przez Niezależną Komisję ds. Reformy Kolarstwa (CIRC) będzie końcem kariery Bjarne Riisa w sporcie.

Publikacja dokumentu CIRC, powołanej przez prezydenta UCI Briana Cooksona, spodziewana jest w najbliższych tygodniach.

Jak informuje feltet.dk Riisa pogrąży również śledztwo Duńskiej Agencji Antydopingowej (ADD), wszczęte przed blisko dwoma laty, dzięki zeznaniom złożonym przez Michaela Rasmussena.

Nie musimy czekać na końcowy raport CIRC, ale jesteśmy bardzo zainteresowani kontynuowaniem naszego śledztwa, tak długo jak dochodzenia innych instytucji mogą wpłynąć na treść naszego dokumentu

- powiedział dyrektor ADD Lone Hansen.

Przypomnijmy, że Riis przyznał się do stosowania niedozwolonego dopingu w czasie kariery sportowej, ale zaprzecza jakoby kontynuował podobną działalność, gdy zajął się prowadzeniem zespołu kolarskiego. Osoba obecnego menadżera Tinkoff-Saxo łączona jest jednak z doktorem Eufemiano Fuentesem, o czym m. in. pisał w swojej książce Tyler Hamilton.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: