Bpost Bank Trophy 2014/15 #7: Wout Van Aert najlepszy w Baal

20-letni Belg Wout Van Aert (Vastgoedservice - Golden Palace) zdobył GP Sven Nys, zaliczany do serii Bpost Bank Trophy.

Lider tej rywalizacji ponownie nie miał sobie równych, wyprzedzając na mecie Larsa Van Der Haara (Development Team Giant-Shimano) i Kevina Pauwelsa (Sunweb - Napoleon Games).

Kolarze rywalizowali na szybkiej, miejscami tylko nieco błotnistej pętli, z jednym długim podbiegiem. Po starcie zaatakował Tom Meeusen (Telenet - Fidea), ale po pierwszej z ośmiu pętli czołówkę tworzyło ośmiu zawodników, ze wszystkimi faworytami wyścigu w składzie.

Stawkę zaczął naciągać Lars Van Der Haar, za którym podążyli Wout Van Aert, Meeusen, Kevin Pauwels i gospodarz zawodów Sven Nys (Crelan-AA Drink), który w Baal wygrywał dotychczas aż dziesięciokrotnie.

Kannibaal van Baal zaryzykował atak po minięciu półmetka, za co przyszło mu zapłacić, ponieważ udanie skontrowali Meeusen z Van Aertem. Ten ostatni objął samotne prowadzenie na szóstej rundzie, a co gorsza, Meeueena zatrzymał defekt, pozbawiając kolarza Telnet szans na podium.

Przed przedostatnim okrążeniem drugą pozycję objął Van Der Haar, a o trzecie walczyli Pauwels z Nysem. Do tej dwójki zdołał następie dołączyć Gianni Vermeersch (Sunweb - Napoleon Games).

Pauwels długo nie czekał, odjeżdżając po trzecią pozycję. Nys po kłopotach z rowerem musiał również uznać wyższość Vermeerscha i u siebie w domu zadowolić się piątym miejscem.

17. przyjechał Mariusz Gil (Project Cross Racing).

Wśród kobiet triumfowała Czeszka Katerina Nash, pokonując Belgijki Ellen van Loy (VZW Young Telenet Fidea) i Sanne Cant (Enertherm-BKCP).

Wyścig orlików wygrał Laurens Sweeck, zwycięstwem wychodząc na prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugi linię mety przeciął Toon Aerts, a trzeci Michael Vanthourenhout. Pod nieobecność Eli Iserbyta, w wyścigu juniorów triumfował Szwajcar Johan Jacobs, znacząco wyprzedzając Holendra Jensa Dekkera i Belga Hana Davosa.

Wyniki:
  1 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace        1:06:11
  2 Lars Van Der Haar (Ned) Giant-Shimano Development Team       00:46
  3 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games                  00:56
  4 Gianni Vermeersch (Bel) Sunweb - Napoleon Games              01:24
  5 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink Team                        01:54
  6 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace            02:01
  7 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb - Napoleon Games               02:16
  8 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace              02:19
  9 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea                              02:21
 10 Marcel Meisen (Ger) Corendon - KwadrO                        03:18
 11 Tim Merlier (Bel) Sunweb - Napoleon Games                    03:42
 12 Julien Taramarcaz (Swi) Corendon - Kwadro                    03:50
 13 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan - AA Drink                  03:54
 14 Patrick Gaudy (Bel)                                          04:40
 15 Niels Wubben (Ned) Telenet Fidea                             04:59
 16 Bart Wellens (Bel) Telenet Fidea                             05:09
 17 Mariusz Gil (Pol) Project Cross Racing                       05:40
 18 Vinnie Braet (Bel)                                           06:03
 19 Kenneth Van Compernolle (Bel)                                06:34
 20 Lubomir Petrus (Cze) BKCP - Powerplus                        07:03
 21 Twan Van Den Brand (Ned) Orange Babies
 22 Patrick Van Leeuwen (Ned) Orange Babies
 23 Hendrik Sweeck (Bel)
 24 Ismael Felix Barba Frutos (Spa)
 25 Fabian Obrist (Swi)
 26 Yannick Mayer (Ger)
 27 Miguel Fillaut (Fra)
 28 Yu Takenouchi (Jpn)
 29 Ramon Sagues Portabella (Spa)
 30 Mark Mcconnell (Can)
 31 Angus Edmond (NZl)
 32 Christophe Cavazzana (Fra)
 33 Robert Wardell (GBr)
 34 Paul Redenbach (Aus)
Klasyfikacja generalna:

  1 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace        7:17:51
  2 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games                  06:07
  3 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink Team                        07:09
  4 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea                              07:34
  5 Lars Van Der Haar (Ned) Giant-Shimano Development Team       12:12
  6 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace            16:31
  7 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan - AA Drink                  17:08
  8 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace              17:24
  9 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb - Napoleon Games               18:54
 10 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus                     19:40
 11 Julien Taramarcaz (Swi) Corendon - Kwadro                    19:41
 12 Gianni Vermeersch (Bel) Sunweb - Napoleon Games              20:54
 13 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games
 14 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP - Powerplus                  21:00
 15 Marcel Meisen (Ger) Corendon - Kwadro                        23:23

Elita kobiet:

1. Katerina Nash (Luna Pro Team)                          39:54
2. Ellen van Loy (VZW Young Telenet Fidea)                00:32
3. Sanne Cant (Enertherm-BKCP)                            00:45
4. Nikki Harris (VZW Young Telenet Fidea)                 01:50
5. Jolien Verschueren (Decock-Woningbouw Vandekerckhove)  02:00
6. Helen Wyman (Kona FFSA Factory Team)                   02:20
7. Pavla Havlikova (VZW Young Telenet Fidea)              02:49
8. Loes Sels (VZW Young Telenet Fidea)                    03:30
9. Erica Zaveta (USA)                                     03:38
10. Asa Maria Erlandsson (Szwecja)                        04:58

Orlicy:

1. Laurens Sweeck (Corendon Kwadro)                        48:13
2. Toon Aerts (Telenet Fidea)                             00:13
3. Michael Vanthourenhout (Sunweb - Napoleon Games)       00:17
4. Yannick Peeters (Vastgoedservice - Golden Palace)      00:29
5. Adam Toupalik (BKCP Powerplus)                         00:38
6. Diether Sweeck (Corendon Kwadro)                        01:11
7. Dan Soete (Telenet Fidea)                              01:17
8. Quinten Hermans (Telenet Fidea)                        01:26
9. Jens Vandekinderen (Telenet Fidea)                     01:28
10. Nicolas Cleppe (Telenet Fidea)                        01:53

Juniorzy:

1. Johan Jacobs (Szwajcaria)                              39:55
2. Jens Dekker (Holandia)                                 01:12
3. Han Devos (Belgia)                                     01:39
4. Wesley Floren (Holandia)                               02:01
5. Joeffrey Degueurce (Francja)                           02:06
6. Jari De Clercq (Belgia)                                02:17
7. Gavin Haley (USA)                                      02:23
8. Reno Bauters (Belgia)                                  02:27
9. Valentin Lucas (Francja)                               02:30
10. Jarno Liessens (Belgia)

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: