Sunweb sponsorem Giant-Alpecin

Manager Iwan Spekenbrink pozyskuje kolejnego ważnego partnera.

Internetowe biuro podróży Sunweb podpisała dwuletni kontrakt sponsorski z zespołem Giant-Shimano, od 1 stycznia zmieniającego się w Giant-Alpecin. Drużyna dowodzona przez niemieckich sprinterów - Marcela Kittela i Johna Degenkolba - w nowym sezonie ścigała się będzie z niemiecką licencją, a od dziś - z kolejnym pokaźnym sponsorem.

Sunweb to marka znana w kolarstwie - obecnie sponsoruje ona przełajowców, w tym zespół Sunweb - Napoleon Games, w barwach którego ściga się między innymi Kevin Pauwels.

Giant-Alpecin, dotychczas nastawiona głównie na pociągi sprinterskie, rozwija skrzydła, w 2015 roku stawiając także na Holendra Toma Dumoulina i Francuza Warrena Barguila.

Umowa opiewa na dwa lata, jednak w związku z dalekosiężnymi planami wejścia na rynek ogólnoeuropejski, Sunweb nie wyklucza większego zaangażowania w przyszłości. Nazwa firmy nie znajdzie się w nazwie zespołu, jednak jej zaangażowanie finansowe postawi ją w szeregu najpoważniejszych sponsorów ekipy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: