Cycling Academy z dwoma Polakami w składzie na Tour de San Luis 2015

Projekt firmowany przez Słowaka Petera Sagana rozpoczyna działalność na szosach Izraela i Argentyny.

Cycling Academy Team, izraelski projekt promowany przez słowackiego kolarza Petera Sagana, skompletował już skład i przygotowuje się do pierwszych startów w sezonie 2015. Kontynentalna grupa liczy 12 zawodników, a w jej szeregach ściga się czterech Polaków.

Zespół działalność rozpoczyna w Izraelu i Argentynie. Pierwszym startem będzie lokalny wyścig Tour of Arad (8-10 stycznia), a ekipa do czterech etapów na wybrzeżu Morza Martwego przystąpi w pełnym, 12-osobowym składzie.

18 stycznia zawodnicy izraelskiej ekipy znajdą się już na drugim końcu globu, rozpoczynając wyścig Tour de San Luis (2.1). W składzie wybranym na południowoamerykański wyścig znaleźli się Polacy Wojciech Migdał i Emanuel Piaskowy, Izraelczycy Yoav Bear i Ido Zilberstein, Słowak Lubos Malovec i Czech Dan Turek.

Tour de San Luis to siedmiodniowy wyścig w Argentynie, rozgrywany od 2007 roku w centralnie położonej prowincji San Luis. Składa się zwykle z sześciu odcinków ze startu wspólnego i czasówki. Na starcie co roku pojawia się kilak ekip WorldTour oraz sporo zespołów z drugiej dywizji.

fot. Cycling Academy Team p/b Peter Sagan

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: