Rui Costa przetartą ścieżką

Rui Costa w drugim roku swoich startów dla Lampre-Merida ponownie skoncentruje się na ardeńskich klasykach i Tour de France.

Zeszłoroczny mistrz świata choć w tęczowej koszulce wygrał tylko dwa razy, etap i po raz trzeci z rzędu klasyfikację końcową Tour de Suisse, to minionego sezonu nie może zaliczyć do nieudanych. W rankingu WorldTour został sklasyfikowany na czwartym miejscu, obok Szwajcarii, za sprawą drugiej pozycji w Paryż-Nicea i GP Montreal, trzeciej w Tour de Romandie i Il Lombardia oraz czwartej w Tour de Bejiing.

28-letni Portugalczyk sezon prawdopodobnie rozpocznie w Omanie zamiast w Algavre, w programie ma również Paryż-Nicea i Vuelta al País Vasco. Ten ostatni podprowadzi pod Amstel Gold Race, Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege, w których to Costa do tej pory nie potrafił zaprezentować pełni swojego potencjału.

W Tour de France kolarz Lampre po raz drugi w karierze podejdzie do klasyfikacji generalnej. W tym rok jego plany we Francji złamała choroba. O swoim debiucie w Giro d'Italia lub Vuelta a Espana nie wspomina.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: