Bpost Bank Trophy 2014/15 #5: Wout van Aert miażdzy w Essen

Belg Wout van Aert (Vastgoedservice - Golden Palace) wygrał w Essen piąty w sezonie wyścig o Bpost Bank Trophy oraz wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji łącznej serii.

Na wietrznej i długimi fragmentami ciężkiej po opadach deszczu trasie od samego początku prowadzenie objęli Wout van Aert i Rob Peeters. Dwójkę kolarzy zespołu Vastgoedservice dopadł tylko Tom Meeusen (Telenet - Fidea). Kilkunastoosobowy pościg, kierowany przez Kevina Pauwelsa (Sunweb), tracił po trzeciej z dziewięciu rund 17 sekund.

Pauwels podjął solowy pościg, a van Aert zaatakował z czołówki. Po półmetku 20-latek wyprzedzał Meeusena o 12 sekund i o 18 sekund Peetersa. Ten ostatni czuł już wówczas na plecach oddech Pauwelsa. Nadal słabo spisywał się do dzisiaj lider BBT, Sven Nys (Crelan-AA Drink), którego strata ocierała się o całą minutę.

W drugiej części wyścigu sytuacja nie uległa więcej zmianie. Van Aert z każdym okrążeniem tylko powiększał swoją przewagę, ostatnią pętlę rozpoczynając 54 sekundy przed Meeusenem. Na mecie pękła minuta. Peeters obronił się przed Pauwelsem, zajmując na podium najniższy stopień.

Wout van Aert w klasyfikacji łącznej Bpost Bank Trophy wyprzedza teraz Nysa o 1:50 oraz o 1:56 Pauwelsa.

W wyścigu kobiet Holenderka Sophie De Boer (Kalas-NNOF) przełamała dominację drugiej dziś Belgijki Sanne Cant (Enertherm - BKCP). Zmagania orlików wygrał Laurens Sweeck, wyprzedzając Michaela Vanthourenhouta i Quintena Hermansa.

Wyniki:

1 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace            59:59
2 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea                                01:01
3 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace              01:34
4 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games                    01:45
5 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus                       01:57
6 Gianni Vermeersch (Bel) Sunweb - Napoleon Games                02:01
7 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan - AA Drink Team               02:08
8 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace              02:17
9 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace               02:21
10 Tim Merlier (Bel) Sunweb - Napoleon Games                     02:26
11 Julien Taramarcaz (Swi) Corendon - Kwadro                     02:28
12 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games
13 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink Team                         02:46
14 Bart Wellens (Bel) Telenet Fidea                              02:55
15 Lars Van Der Haar (Ned) Giant-Shimano Development Team        03:24
16 Kevin Cant (Bel) Corendon - Kwadro                            04:34
17 Patrick Gaudy (Bel) Veranclassic-Doltcini                     04:42
18 Martin Bina (Cze) Corendon - Kwadro                           04:54
19 Kenneth Van Compernolle (Bel) CCN - Metalac                   05:01
20 Patrick Van Leeuwen (Ned) Orange Babies                       05:16
21 Niels Wubben (Ned) Telenet Fidea                              05:24
22 Clement Lhotellerie (Fra)                                     05:42
23 Wietse Bosmans (Bel) BKCP - Powerplus                         06:13
24 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa)                               06:23
25 Niels Koyen (Bel) CCN - Metalac
26 Severin Saegesser (Swi)
27 Jan Denuwelaere (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
28 Agustin Navarro Vidal (Spa)
29 Robert Marion (USA)

Elita kobiet:

1 Sophie De Boer (Ned) Kalas-NNOF                                40:07
2 Sanne Cant (Bel) Enertherm - BKCP                              00:32
3 Ellen Van Loy (Bel) VZW Young Telenet Fidea                    01:05
4 Nikki Harris (GBr) VZW Young Telenet Fidea                     01:18
5 Loes Sels (Be) VZW Young Telenet Fidea                         01:32
6 Pavla Havlikova (Cze) VZW Young Telenet Fidea                  01:40
7 Githa Michiels (Bel)                                           01:52
8 Helen Wyman (GBr) Konfa FFSA Factory Team                      02:19
9 Lucinda Brand (Ned)                                            02:30
10 Jolien Verschueren (Bel) Decock-Woningbouw Vandekerckhove     02:34

Orlicy:

1 Laurens Sweeck (Bel) Corendon - Kwadro                         47:52
2 Michael Vanthourenhout (Bel) Sunweb - Napoleon Games           00:18
3 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea                            00:47
4 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea                                 01:05
5 Yorben Van Tichelt (Bel) Sunweb - Napoleon Games               01:13
6 Daan Soete (Bel) Telenet Fidea                                 01:42
7 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea                             01:49
8 Diether Sweeck (Bel) Corendon - Kwadro                         02:22
9 Jens Vandekinderen (Bel) Telenet Fidea                         02:27
10 Braam Merlier (Bel) Baguet - M.I.B.A. Poorten - Indulek       02:36

Juniorzy:

1 Roel Van Der Stegen (Ned)                                      37:42
2 Seppe Rombouts (Bel) DCM Cycling Team                          00:17
3 Lander Loockx (Bel) Kalas Cycling Team 99 Schriek              00:24
4 Brannan Fix (USA)                                              00:29
5 Jarno Liessens (Bel) Enertherm - BKCP                          00:40
6 Yannick Vrielink (Ned)                                         00:46
7 Alex Colman (Be) Lares - Doltcini                              00:54
8 Gert Smets (Bel) VZW Ijsklokje - Cycling                       01:04
9 Jokin Alberdi Mendizabal (Spa)                                 01:10
10 Cooper Willsey (USA)                                          01:12

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: