Vuelta a Espana nie zorganizuje wyścigu kobiet

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nie wyraża zgody na kobiecą jednodniówkę w trakcie hiszpańskiego Grand Touru

Jak podaje hiszpański dziennik AS, organizatorzy wyścigu Vuelta a Espana nie otrzymali zgody UCI na organizację jednodniowego wyścigu dla kobiet w Madrycie. Impreza miałaby być odpowiednikiem zorganizowanej w lipcu 2014 roku La Course by le Tour de France, czyli wyścigu pań w Paryżu w ostatni dzień Tour de France i stanowić element obchodów 80-lecia hiszpańskiego touru.

ASO, które od poprzedniego roku jest także właścicielem hiszpańskiego Grand Touru, chciało przeprowadzić imprezę 13 września w Madrycie, na kilka godzin przed zakończeniem ostatniego odcinka 70. edycji Vuelty.

Unia nie zgodziła się na przeprowadzenie wyścigu, argumentując to terminowymi kolizjami - 13 września panie ścigają się we Włoszech na trasie Premondiale Giro Toscana (12-14 września) i w Belgii na trasie Lotto Belisol Belgium Tour (11-15 września). 15 września rozgrywany z kolei jest wyścig Chrono Champenois.

Organizatorzy Vuelty próbują znaleźć rozwiązanie problemu. Jeżeli światowe władze pozostaną nieugięte, wyścig może nawet zostać wpisany do kalendarza krajowego, gdzie zezwolenie UCI nie jest potrzebne.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: