Mauro Santambrogio znowu pozytywny

Włoski kolarz zaliczył kolejny pozytywny test antydopingowy

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że Mauro Santambrogio zanotował kolejny pozytywny test antydopingowy. W próbce pobranej od włoskiego kolarza w dniu 22 października 2014 wykryto testosteron.

Test przeprowadzono poza wyścigami, 12 dni przed zakończeniem 18-miesięcznego zawieszenia, które Santambrogio otrzymał za poprzednie naruszenia przepisów antydopingowych.

Santambrogio przyłapany został na stosowaniu erytropoetyny (EPO) podczas Giro d’Italia 2013. Nadzwyczaj dobre wyniki w pierwszej części sezonu sprawiły, że zawodnika Vini Fantini dokładnie podczas Grand Touru kontrolowano, a już test z pierwszego etapu dał pozytywny wynik. Włoch w klasyfikacji generalnej imprezy zajął 9. miejsce, rezultat jednak szybko anulowano. W trakcie wyścigu, także na EPO, wpadł jego drużynowy kolega – Danilo di Luca.

Kara dwóch lat została zmniejszona do 18 miesięcy, po tym jak Santambrogio zdecydował się na współpracę z Niezależną Komisją ds. Reformy Kolarstwa (CIRC). Termin zawieszenia upłynął 2 listopada 2014 roku, a 29-latek planował w 2015 roku powrócić do ścigania w barwach ekipy Amore & Vita.

Santambrogio ma prawo do zbadania próbki B. W razie nieskorzystania z tej możliwości lub potwierdzenia przez nią stosowania zabronionych środków, kara będzie zdecydowanie wyższa od pierwszej.

fot. Gian Mattia D’Alberto/lapresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: