Głową już w sezonie 2015

Cześć wszystkim! Dawno mnie tu nie było, a że sporo się działo w moim życiu ostatnio, to czas na kilka słów ze słonecznej Hiszpanii, gdzie akurat przebywam.

Jak już wiecie, w przyszłym roku będę się ścigał w zespole AWT GreenWay, dawnym Etixxie, czyli zapleczu Omegi Pharmy. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu - powiem Wam, że pierwotnie miałem jeździć w Giant Shimano Development Team, ale trochę się wszystko zepsuło, bo sponsor nie dał tyle pieniędzy, ile władze ekipy by chciały. Ale to już było, teraz cieszę się, że skończyło się właśnie tak i że jestem w profesjonalnym zespole.

Już grudzień, poznajemy się w ekipie, prawie wszyscy jesteśmy nowi. Mam już za sobą pierwsze spotkania integracyjne i badania w Bakala Academy. Jesteśmy (ja i mój trener) z wyników zadowoleni, tylko trochę tylko z wagi trzeba zejść. Ale to na spokojnie - sezon za 2 miesiące. Jestem aktualnie na zgrupowaniu w hiszpańskiej Olivie razem z chłopakami z Omegi Pharmy, jest tu też z nami ekipa Ag2r La Mondiale. Pogoda dopisuje, 22 stopnie, słonecznie. Treningi przebiegają spokojnie, poznajemy się i wraz z zespołem omawiamy przygotowania i plany na nadchodzący sezon.


17 grudnia kończę zgrupowanie i wracam do domu na Święta. Później jakiś dancing w Sylwestra i od 3 stycznia znowu Hiszpania - tym razem na trochę dłużej, bo już bo na jakieś 2 miesiące. Jeszcze nie jestem pewien, gdzie zacznę sezon, ale możliwe, że na Vuelta Andulucia. Fajna sprawa, w kalendarzu mamy sporo dobrych wyścigów.

Na koniec, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym życzyć wszystkim zdrowych, radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Oby następny rok dla polskiego kolarstwa był taki sam jak ten kończący się, a może i nawet lepszy 🙂

fot. @RemkoMeeusen

Przemysław Kasperkiewicz

Share
Opublikowane przez
Przemysław Kasperkiewicz

Recent Posts

Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:25

Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:21

Długa przerwa Mathiasa Norsgaarda

Mathias Norsgaard dwa tygodnie temu spełnił jedno ze swych marzeń, podpisując kontrakt z grupą Movistar, dziś plany debiutu na poziomie…

7 grudnia 2019, 16:29

Mistrzostwa Polski 2020 w Dusznikach-Zdroju

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w roku 2020 odbędą się w Dusznikach-Zdroju, w województwie dolnośląskim. (więcej…)

7 grudnia 2019, 15:14

Canyon-SRAM kompletuje skład na sezon 2020

Katarzyna Niewiadoma w sezonie 2020 ponownie będzie jedną z liderek niemieckiego zespołu Canyon-SRAM. (więcej…)

7 grudnia 2019, 14:28

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Pikulik i Płosaj 2. w madisonie

Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły drugie miejsce w madisonie kobiet podczas czwartej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym. (więcej…)

7 grudnia 2019, 09:04