Zgrupowanie i testy w nowej ekipie

Głową już w sezonie 2015

Cześć wszystkim! Dawno mnie tu nie było, a że sporo się działo w moim życiu ostatnio, to czas na kilka słów ze słonecznej Hiszpanii, gdzie akurat przebywam.

Jak już wiecie, w przyszłym roku będę się ścigał w zespole AWT GreenWay, dawnym Etixxie, czyli zapleczu Omegi Pharmy. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu - powiem Wam, że pierwotnie miałem jeździć w Giant Shimano Development Team, ale trochę się wszystko zepsuło, bo sponsor nie dał tyle pieniędzy, ile władze ekipy by chciały. Ale to już było, teraz cieszę się, że skończyło się właśnie tak i że jestem w profesjonalnym zespole.

Już grudzień, poznajemy się w ekipie, prawie wszyscy jesteśmy nowi. Mam już za sobą pierwsze spotkania integracyjne i badania w Bakala Academy. Jesteśmy (ja i mój trener) z wyników zadowoleni, tylko trochę tylko z wagi trzeba zejść. Ale to na spokojnie - sezon za 2 miesiące. Jestem aktualnie na zgrupowaniu w hiszpańskiej Olivie razem z chłopakami z Omegi Pharmy, jest tu też z nami ekipa Ag2r La Mondiale. Pogoda dopisuje, 22 stopnie, słonecznie. Treningi przebiegają spokojnie, poznajemy się i wraz z zespołem omawiamy przygotowania i plany na nadchodzący sezon.


17 grudnia kończę zgrupowanie i wracam do domu na Święta. Później jakiś dancing w Sylwestra i od 3 stycznia znowu Hiszpania - tym razem na trochę dłużej, bo już bo na jakieś 2 miesiące. Jeszcze nie jestem pewien, gdzie zacznę sezon, ale możliwe, że na Vuelta Andulucia. Fajna sprawa, w kalendarzu mamy sporo dobrych wyścigów.

Na koniec, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym życzyć wszystkim zdrowych, radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Oby następny rok dla polskiego kolarstwa był taki sam jak ten kończący się, a może i nawet lepszy 🙂

fot. @RemkoMeeusen

Przemysław Kasperkiewicz

Recent Posts

Trasa Tour de Pologne 2020

W skróconym formacie, ale na wymagającej trasie. 77. Tour de Pologne (5-9 sierpnia) otworzy ponownie sezon etapówek UCI WorldTour.

1 lipca 2020, 22:50

Stulecie polskiego kolarstwa. Obchody rozpisane na cały sezon

Arena Pruszków przy współpracy PZKol i pod patronatem PKN Orlen w roku 2020 organizuje akcję świętowania stulecia polskiego kolarstwa.

1 lipca 2020, 20:30

Trasa Strade Bianche 2020

RCS Sport opublikował trasę Strade Bianche, przełożonego z 7 marca na 1 sierpnia. Klasyk wróci na znane sobie białe drogi…

1 lipca 2020, 16:14

Team Sunweb gotowy na restart sezonu

Niemiecka formacja Sunweb potwierdziła swoje składy na Tour de France i Giro d'Italia oraz szeroką listę na Vuelta a Espana.

1 lipca 2020, 13:45

Zmiany w Mitchelton-Scott

Darach McQuaid oraz Brent Copeland 1 lipca przejęli stery w ekipie Mitchelton-Scott.

1 lipca 2020, 13:23

Mistrzostwa Europy 2020. UEC zatwierdziła trasy w Plouay

Europejska Unia Kolarska zatwierdziła trasy tegorocznych mistrzostw Europy. Impreza ma się odbyć w Plouay w dniach 24-28 sierpnia.

1 lipca 2020, 13:04