Zgrupowanie i testy w nowej ekipie

Głową już w sezonie 2015

Cześć wszystkim! Dawno mnie tu nie było, a że sporo się działo w moim życiu ostatnio, to czas na kilka słów ze słonecznej Hiszpanii, gdzie akurat przebywam.

Jak już wiecie, w przyszłym roku będę się ścigał w zespole AWT GreenWay, dawnym Etixxie, czyli zapleczu Omegi Pharmy. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu - powiem Wam, że pierwotnie miałem jeździć w Giant Shimano Development Team, ale trochę się wszystko zepsuło, bo sponsor nie dał tyle pieniędzy, ile władze ekipy by chciały. Ale to już było, teraz cieszę się, że skończyło się właśnie tak i że jestem w profesjonalnym zespole.

Już grudzień, poznajemy się w ekipie, prawie wszyscy jesteśmy nowi. Mam już za sobą pierwsze spotkania integracyjne i badania w Bakala Academy. Jesteśmy (ja i mój trener) z wyników zadowoleni, tylko trochę tylko z wagi trzeba zejść. Ale to na spokojnie - sezon za 2 miesiące. Jestem aktualnie na zgrupowaniu w hiszpańskiej Olivie razem z chłopakami z Omegi Pharmy, jest tu też z nami ekipa Ag2r La Mondiale. Pogoda dopisuje, 22 stopnie, słonecznie. Treningi przebiegają spokojnie, poznajemy się i wraz z zespołem omawiamy przygotowania i plany na nadchodzący sezon.

kasper stretch
17 grudnia kończę zgrupowanie i wracam do domu na Święta. Później jakiś dancing w Sylwestra i od 3 stycznia znowu Hiszpania - tym razem na trochę dłużej, bo już bo na jakieś 2 miesiące. Jeszcze nie jestem pewien, gdzie zacznę sezon, ale możliwe, że na Vuelta Andulucia. Fajna sprawa, w kalendarzu mamy sporo dobrych wyścigów.

Na koniec, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym życzyć wszystkim zdrowych, radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Oby następny rok dla polskiego kolarstwa był taki sam jak ten kończący się, a może i nawet lepszy 🙂

kasper testy 2014

fot. @RemkoMeeusen

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: