Paweł Poljański planuje sezon 2015

Dwa Grand Toury w programie 24-letniego Polaka

Po integrującej wyprawie na kenijskiej Kilimandżaro zawodnicy Tinkoff-Saxo rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu. Tym razem z trzema, a nie dwoma Polakami na pokładzie - do duetu Poljański - Majka dołączy przechodzący z rozpadającego się Cannondale Maciej Bodnar.

Paweł Poljański rozpoczyna swój drugi sezon pod skrzydłami Bjarna Riisa. Po ponad roku nauki, zdobywania doświadczenia i pracy na rzecz Rafała Majki, młody Polak otrzymuje kolejne odpowiedzialne zadania.

W nadchodzącym sezonie młody Polak ściganie rozpocznie na szerokich szosach Półwyspu Arabskiego, startując w  Tour of Oman (18-23 lutego). Kolejnym krokiem będzie Paryż-Nicea (9-16 marca), korsykańskie Criterium Internazionale (29-30 marca), Vuelta al Pais Vasco (7-12 kwietnia), Liege-Bastogne-Liege (27 kwietnia) oraz Tour de Romandie (29 kwietnia - 4 maja).

Cykl etapówek będzie przygotowaniem do Giro d'Italia (9 maja - 1 czerwca), w którym Poljański wystartuje po raz drugi. Tym razem jego zadaniem będzie pomoc Alberto Contadorowi, który przymierza się do ustrzelenia dubletu - wygrania Giro d'Italia i Tour de France w jednym sezonie.

Giro będzie moim najważniejszym wyścigiem, a presja na pewno wzrośnie, bo Alberto jedzie tam po zwycięstwo

- powiedział "Poljan" w rozmowie z rowery.org.

W tym roku dużo się się uczyłem i to na pewno zaprocentuje w przyszłym roku. To będzie dla mnie ważny sezon, dużo zmieniłem w swoich przygotowaniach. Obecnie przebywam na Wyspach Kanaryjskich, jesteśmy tu do 15 grudnia, a w styczniu mamy kolejne zgrupowanie na Sycylii. Jestem optymistą - wszystko idzie w dobrym kierunku, a wyniki testów są dużo lepsze niż w zeszłym roku

- podkreślił.

Dalszy program startów Poljańskiego nie będzie różnił się bardzo od tegorocznego - po odpoczynku po Giro czas na Tour of Austria i Tour de Pologne. Nowością jest drugi trzytygodniowy wyścig - hiszpańska Vuelta a Espana - w którym Polak zadebiutuje wczesną jesienią.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: