Grand Depart 2016 na plaży "Utah"

Organizator Tour de France przedstawił szczegóły Wielkiego Otwarcia w 2016 roku.

Jak już informowaliśmy po raz pierwszy w historii wyścig rozpocznie się w departamencie Manche, leżącym w północno-zachodniej Francji.

Pierwszy etap 103. edycji, wyruszy 2 lipca 2016 z podnóża słynnej wyspy pływowej Mont Saint-Michel, następnie prowadząc wzdłuż normandzkiego wybrzeża zaprowadzi po 188 kilometrach na metę zlokalizowaną na historycznej plaży "Utah".

Miejsce to 6 czerwca 1944 roku było jednym z punktów lądowania Aliantów, podczas inwazji na Normandię w czasie II Wojny Światowej.

Wietrznie zapowiada się również drugi odcinek, na trasie pomiędzy Saint Lô a Cherbourg-Octeville (182 km). Co więcej, trudna końcówka poprowadzi pod La Glacerie, przełęcz liczącą 3 km, o średnim nachylaniu przekraczającym 5%, a maksymalnym 14%.

Tour de France pożegna Manche trzeciego dnia, wyruszając z nadmorskiego kurortu Granville, który peleton wcześniej już odwiedzi na drodze pierwszego etapu wyścigu.

tdf16-granddepart-mapka

mapki: ASO

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: