Wojciech Halejak wraca do MTB

Przez ostatnie dwa lata ścigał się prawie wyłącznie na szosie i w przełajach. Teraz Wojciech Halejak powraca do swoich korzeni, czyli do kolarstwa górskiego. W zbliżającym się sezonie będzie reprezentował barwy ekipy JBG-2 Professional MTB Team.

Halejak jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich kolarzy. Sukcesy odnosił w przełajach, na szosie, w maratonie MTB i w XC. Ostatnie dwa lata spędził w zespole Andrzeja Domina, najpierw pod szyldem Las Vegas Power Energy Drink, później Mexller. W 2015 roku zobaczymy go w czerwono-białych barwach JBG-2, gdzie ścigać się będzie m.in. z braćmi Adrianem i Piotrem Brzózkami.

Bardzo się cieszę z powrotu do MTB – komentuje Halejak. - Ściganie w górach jest tym co najbardziej lubię i co chcę robić. Kolarstwo górskie zawsze było mi bliskie i nigdy z nim nie „zerwałem”. Daje wolność i kontakt z przyrodą.

Najbliższy sezon zapowiada się bardzo dobrze. W planach mamy zagraniczne maratony i wyścigi etapowe MTB oraz najciekawsze z imprez organizowanych w Polsce. Jeśli uda się to połączyć, nie wykluczamy też kilku startów na szosie. Obecnie robię sobie krótką przerwę od przełajów. Czuję, że jest mi potrzebna chwila oddechu, ale niebawem wracam do rywalizacji i postaram się pokazać z dobrej strony na przełajowych mistrzostwach Polski. Zaraz potem lecimy z ekipą JBG-2 do Hiszpanii na 4-etapowy wyścig na Costa Brava. Przełaje będą dobrym przygotowaniem.

Dziękuję Andrzejowi Dominowi i całemu naszemu zespołowi za ostatnie dwa lata. Czuję się częścią tej ekipy. Sporo razem przeszliśmy i cieszę się z tego, co udało nam się osiągnąć. Będę mocno trzymał kciuki za chłopaków w nowym sezonie.

Cieszę się, że trafiłem akurat do JBG-2. Jest to profesjonalnie zorganizowany zespół mający swoje zaplecze treningowe, a jednocześnie grupa ludzi, która kocha i rozumie ten sport. Mamy wspólny cel, żeby ścigać się i zarażać innych pasją do kolarstwa górskiego – kończy Halejak.

Razem z Wojciechem Halejakiem do grupy dołączy 22-letni Mariusz Kozak. Poprzednie lata Kozak spędził w MTB Team RMF FM, odnosząc sukcesy w maratonach kolarstwa górskiego i w cross-country.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: