Zdenek Stybar opuści sezon przełajowy

Mistrz świata w przełajach Zdenek Stybar opuści tegoroczny sezon cyclocrossu, w tym najprawdopodobniej mistrzostwa świata w czeskim Taborze.

28-letni kolarz Etixx-Quick Step wywrócił się 16 października podczas zawodów w Ardooie, zrywając wiązadła prawego barku. Po ponad miesięcznej rehabilitacji Stybar wrócił do treningów, ale starty na błocie wiązałyby się z dużym ryzykiem następnej kontuzji.

Zaledwie przed dwoma tygodniami ostrożnie wznowiłem treningi na Majorce. Lekarze od początku zapowiadali, że powrót do pełni zdrowia potrwa trzy miesiące. Jestem w połowie tego okresu. Ryzyko startów jest zbyt wysokie. Gdybym znów upadł na kontuzjowany bark mój udział w wiosennych klasykach byłby zagrożony. Do końca stycznia nie planuję ścigania. Najpewniej opuszczę również mistrzostwa świata w Taborze. Dla mnie to bardzo trudna decyzja, ponieważ właśnie w Taborze zdobyłem w 2010 pierwszy tytuł mistrza świata, utrzymuję kontakty z miastem, organizatorami mistrzostw i czeskimi kibicami. Gdyby czempionat nie odbywał się w moim kraju, już teraz dałbym sobie z tym spokój

- wyjaśnił Stybar.

fot. Zdenek Stybar

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: