Pięć zespołów WorldTour na Volta ao Algarve 2015

Volta ao Algarve

Organizatorzy Volta ao Algarve (2.1) ogłosili, że w portugalskiej imprezie wystartuje pięć zespołów z licencją WorldTour. Tytułu sprzed roku w barwach Etixx Quick-Step będzie bronił aktualny mistrz świata Michał Kwiatkowski.

Obok Etixx Omega-Pharma z grona zespołów WorldTour wystartują: Team SkyCannondale-Garmin, Lotto-Soudal i Katusha.

Na starcie 41. edycji stanie 20 zespołów, poza wyżej wymienionymi na pewno ujrzymy wszystkie portugalskie ekipy kontynentalne, które mają zagwarantowany bilet na wyścig dzięki życzliwości organizatorów.

Impreza zostanie rozegrana w dniach 18-22 lutego i będzie składała się z pięciu etapów. Na kolarzy czekają dwa odcinki sprinterskie, jeden pagórkowaty, jeden górski oraz 20-kilometrowa jazda indywidualna na czas.

W ubiegłym roku na Volta ao Algarve rządził Michał Kwiatkowski. Polak wygrał dwa etapy, a w klasyfikacji generalnej wyprzedził Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo) i Rui Costę (Lampre-Merida). Ponadto wyścig Dookoła regionu Algarve w ostatnich latach wygrywali: Tony Martin (2013,2011), Richie Porte (2012) i Alberto Contador (2010, 2009).

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: