MPCC zawiesił ekipę Neri Sottoli

Ruch na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa (MPCC) zawiesił w prawach członkowskich włoski zespół Neri Sottoli. Organizacja nie podjęła żadnych kroków w stosunku do zespołów Astany.

Wczoraj MPCC zorganizowało walne zgromadzenie, w celu podjęcia decyzji w sprawach drużyn Neri Sottoli i Astany.

Na spotkaniu menadżer Neri Sottoli Angelo Citracca miał przedstawić wyjaśnienia w sprawie sytuacji Matteo Rabottiniego, który został zawieszony przez UCI, a wciąż jest pełnoprawnym zawodnikiem zespołu. Stronę Citraccy reprezentował Serge Parsani, ale niestety nie przedstawił on rzeczowych wyjaśnień. W związku z tym Rada Dyrektorów MPCC postanowiła zawiesić ekipę w prawach członkowskich Ruchu na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa do października 2015 rok.

Ponadto rozmawiano też temat zawieszania przez Kazachską Federację Kolarską kontynentalnej drużyny Astany, po wpadkach dopingowych trójki zawodników. Według zasad MPCC, jeśli zespół wznowi działalność to będzie zmuszony do 5-tygodniowej przerwy od wyścigów (odpowiednio tydzień za drugą wpadkę i cztery tygodnie za trzecią).

Na końcu  MPCC podkreśliło, że WorldTourowy zespół Astana spełnia wszystkie normy Ruchu na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa i nie wchodzą w grę dalsze kary dla kazachstańskiej ekipy.

Warto wspomnieć, że Astana nie mogła startować w Tour of Beijing i dwóch włoskich klasykach w związku z złapaniem na dopingu dwóch już jej byłych  zawodników - Maksima i Walentina Iglinskch.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: