Bardiani CSF nie zmienia kursu

Również w przyszłym sezonie włoska ekipa Bardiani CSF stawia na utalentowaną młodzież. Kadra prokontynentalnego teamu będzie się składać z 16 zawodników. Przeciętna wieku: 24,5 lat.

Do ekipy dołączyli najlepsi włoscy orlicy Simone Sterbini, Simone Andreetta oraz Luca Chirico, czyli w komplecie podium narodowych mistrzostw na szosie U23. Drużynę opuścili za to Marco Canola (UnitedHealthcare), Marco Coledan (Trek) i Filippo Fortin (Velo Club Abruzzo).

Kierownictwu udało się jednak zatrzymać innych ważnych kolarzy jak Sonny Colbrelliego, Enrico Battaglina czy Stefano Pirazziego. Celem numerem jest oczywiście Giro d’Italia, w którym w ostatnich larach Bardiani CSF święcił zwycięstwa etapowe.

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem zespół spotka się na obozie w Fiuggi. W styczniu i w lutym grupa będzie trenować w Riotorto w Toskanii. Pierwszymi wyścigami w kalendarzu 2015 będą Tour of Qatar i GP Costa degli Etruschi, którym zaczyna się włoski sezon szosowy.

Kadra Bardiani CSF na sezon 2015:

Simone Andreetta, Enrico Barbin, Enrico Battaglin, Manuel Bongiorno, Nicola Boem, Sonny Colbrelli, Luca Chirico, Andrea Manfredi, Andrea Piechele, Stefano Pirazzi, Paolo Simion, Luca Sterbini, Simone Sterbini, Nicola Ruffoni, Alessandro Tonelli, Edoardo Zardini (ITA)

Foto: Fabio Ferrari / LaPresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: