Udany start Mariusza Gila na torze w Spa

Za Mariuszem Gilem kolejny wyścigowy weekend.

Zawodnik reprezentujący w sezonie przełajowym barwy Project Cross w sobotę startował w piaszczystym wyścigu w belgijskim Koksijde. Polak drugiego w tym sezonie wyścigu w ramach Pucharu Świata nie zaliczy do udanych, kończąc go na 35. miejscu. Niestety na przeszkodzie w zajęciu wyższej lokaty stanęła kraksa, w której Gil uczestniczył tuż po starcie. Wyścig wygrał 20-letni Wout van Aert.

Dzień później stawka przeniosła się na tor F1 do Spa-Francorchamps, na terenie którego przygotowano przełajową rundę. Niedzielny, nota bene błotny wyścig, był jednym z bardziej udanych tegorocznych startów Mariusza. 16. miejsce w mocno obsadzonym wyścigu serii Superprestige, na pewno podbuduje zawodnika teamu Project Cross przed dalszą częścią sezonu. Dodajmy, iż zawody wygrał Kevin Pauwels.

Następny wyścig Mariusza Gila już w sobotę. W Milton-Keynes (Wielka Brytania) odbędzie się trzecia runda Pucharu Świata.

Wygląda na to, że moja dyspozycja jest już lepsza. W Koksijde niestety zaraz po starcie była kraksa w której brałem udział i mój rower zakleszczył się z innym. Wjechałem jako jeden z ostatnich na trasę. Myślę, że pierwsza 30-tka była w zasięgu. W niedzielę na bardzo wymagającej fizycznie trasie, a takie często mi odpowiadają, noga kręciła się lepiej. Jestem zadowolony z mojego miejsca i mam nadzieje, że będę w stanie utrzymać taką dyspozycję

- powiedział Gil.

II runda Pucharu Świata – Koksijde (Belgia)
1. Wout Van Aerts (Belgia) 1:02:34
2. Kevin Pauwels (Belgia) +0:41 sek.
3. Mathieu van der Poel (Holandia) +0:53 sek

35. Mariusz Gil (Polska) +5:31 sek.

V runda Superprestige – Spa Francorchamps (Belgia)
1. Kevin Pauwels (Belgia) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team 59:33 sek
2. Lars van der Haar (Holandia) Giant-Shimano Development Team +0:15 sek
3. Tom Meeusen (Belgia) Telenet Fidea Cycling Team +0:29 sek

16. Mariusz Gil (Polska) Project Cross Racing +2:46 sek

inf. prasowa
fot. Project Cross/Facebook

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: