Udany start Mariusza Gila na torze w Spa

Za Mariuszem Gilem kolejny wyścigowy weekend.

Zawodnik reprezentujący w sezonie przełajowym barwy Project Cross w sobotę startował w piaszczystym wyścigu w belgijskim Koksijde. Polak drugiego w tym sezonie wyścigu w ramach Pucharu Świata nie zaliczy do udanych, kończąc go na 35. miejscu. Niestety na przeszkodzie w zajęciu wyższej lokaty stanęła kraksa, w której Gil uczestniczył tuż po starcie. Wyścig wygrał 20-letni Wout van Aert.

Dzień później stawka przeniosła się na tor F1 do Spa-Francorchamps, na terenie którego przygotowano przełajową rundę. Niedzielny, nota bene błotny wyścig, był jednym z bardziej udanych tegorocznych startów Mariusza. 16. miejsce w mocno obsadzonym wyścigu serii Superprestige, na pewno podbuduje zawodnika teamu Project Cross przed dalszą częścią sezonu. Dodajmy, iż zawody wygrał Kevin Pauwels.

Następny wyścig Mariusza Gila już w sobotę. W Milton-Keynes (Wielka Brytania) odbędzie się trzecia runda Pucharu Świata.

Wygląda na to, że moja dyspozycja jest już lepsza. W Koksijde niestety zaraz po starcie była kraksa w której brałem udział i mój rower zakleszczył się z innym. Wjechałem jako jeden z ostatnich na trasę. Myślę, że pierwsza 30-tka była w zasięgu. W niedzielę na bardzo wymagającej fizycznie trasie, a takie często mi odpowiadają, noga kręciła się lepiej. Jestem zadowolony z mojego miejsca i mam nadzieje, że będę w stanie utrzymać taką dyspozycję