Marc Madiot nie mówi "nie" programowi "Velon"

kolarze fdj w uścisku

Marc Madiot nie wyklucza, że w przyszłości wraz z swoją drużyną FDJ.fr wejdzie w struktury projektu kolarskiego „Velon”. Na razie francuskie teamu z licencją WorldTour podobnie jak Katusha, Movistar oraz Astana nie zostały członkiem ruchu.

FDJ.fr nie jest odgórnie nastawiony negatywnie do projektu. Uważamy jedynie, że na dzień dzisiejszy brak mu jeszcze odpowiedniego profilu i zarysu. Musimy poczekać. Poza tym nasz sponsor pochodzi z Francji, siedziba „Velon” natomiast mieści się w Londynie. To też stanowi dla nas prawny problem

– tłumaczył Madiot.

Ale nie tylko FDJ.fr ma ten sam kłopot. W przeciwieństwie jednak do ekipy Thibaut Pinota dwa inne worldtourowe teamy wspierane przez narodowe loterie -  Lotto-Soudal i LottoNL-Jumbo (Belkin) - zgłosiły swój akces do grona „Velon”.

Astana natomiast nie otrzymała oficjalnego zaproszenia, chociaż latem rozmawiano z kierownictwem grupy o planach stworzenia takiego projektu. Movistar z kolei – finansowanemu przez koncern telekomunikacyjny – nie podoba się polityka „Velon” dotycząca praw telewizyjnych.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: