GP Ouest France - Plouay planuje zmiany

Reforma kalendarza wymusza zmiany w bretońskim wyścigu

Należący do kalendarza WorldTour francuski wyścig GP Ouest France - Plouay na dotychczasowej trasie rozgrywany będzie jeszcze tylko przez rok. W 2016 roku, w związku z planowanymi zmianami w kalendarzu i organizacji kolarstwa szosowego, wyścig będzie musiał zmienić trasę i rozgrywany będzie na trasie prowadzącej przez Bretanię, a nie jak dotychczas - na rundę.

Dotychczasowa trasa to runda o długości 26,9 kilometra z dwoma podjazdami – Cote du Lezot (1,2 km; 5%) i Cote de Ty-Marre (1,4 km; 5,2%; max 10%). W finale kolarze pokonują te dwa podjazdy, z tym, że kółko liczy 13,9 km.

Według francuskiej gazety Ouest France, dyrekcja wyścigu otrzymała od Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) propozycję zmian na trasie wyścigu. Redukcja kalendarza wyścigowego w 2017 roku - z ponad 170 do 120  - idzie w parze z reorganizacją imprez i postawieniem na większą medialność i przyciągnięcie jak największej ilości fanów.

Trasa wyścigu będzie zmieniała się prawdopodobnie co roku, organizatorzy muszą także wymyślić nową nazwę, w której znajdzie się słowo "Bretania". By pozostać wśród czołowych imprez świata, organizatorzy muszą się dostosować do wymagań UCI.

Nienaruszony pozostanie wyścig kobiet, w przyszłości prawdopodobnie także rozgrywany na dotychczasowej rundzie.

fot. Lapresse

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: