Czterech Polaków w Cycling Academy p/b Peter Sagan

Polacy w składzie izraelskiej ekipy kontynentalnej Cycling Academy p/b Peter Sagan.

Słowacki kolarz Peter Sagan firmował będzie kontynentalny zespół, składający się z zawodników pochodzących z krajów, w których kolarstwo nie jest jeszcze rozwinięte. Pomysłodawcami projektu są manager 24-latka - Giovanni Lombardi - oraz były izraelski kolarz Ran Margailot.

W składzie znalazło się 12 zawodników - 5 z Izraela, 4 z Polski, 2 ze Słowacji i jeden z Czech. Na liście zawodników znajdują się Yoav Bear, Roy Goldstein, Ben Einhorn, Guy Gabay, Ido Zilberstein (Izrael), Mario Daško, Luboš Malovec (Słowacja), Daniel Turek (Czech), Wojciech Migdał, Emanuel Piaskowy, Patryk Talaga oraz Artur Krasnodębski. Menadżer: Ran Margaliot, dyrektorzy sportowi: Jan Valach i Dror Pekatch.

Migdał do ekipy dołącza po roku spędzonym w ekipie Wibatech Fuiji Żory, Piaskowy po sezonie w barwach ActiveJet Team. Talaga w 2014 roku startował w wyścigach w Hiszpanii, ścigając się w zespole Telcom Gimex, a Krasnodębski to wychowanek KTK Kalisz.

cyclingacademy-sagan3

Z radością dołączyłem do projektu, ponieważ narodził się z Zilinie, gdzie przyszedłem na świat, a stał za wszystkim mój pierwszy trener Peter Zanicky

- powiedział Peter Sagan podczas prezentacji ekipy w Jerozolimie, podkreślając przy tym, że Akademia ma charakter non-profit.

Realizujemy wiele działań na rzecz dzieciaków na Słowacji. Cycling Academy stanie się teraz dodatkowym atutem, który w naturalny sposób otworzy realną szansę przed młodymi sportowcami z Izraela, Słowacji i Polski awansu w przyszłości do grona profesjonalistów, tak jak to było ze mną. Moje zaangażowanie rozpoczyna się dzisiaj w Jerozolimie, ale z czasem planujemy ekspansję na inne obszary geograficzne. Myślę tu o Ameryce Południowej, skąd mam już kilka propozycji, a marzę aby w przyszłości zrobić coś dla Afryki. Zawsze w imię kolarstwa

- dodał 24-letni Słowak.

Obok grupy kolarskiej, projekt obejmie wsparcie dla dwóch szkół: Bet Shemesh w Izraelu oraz w słowackiej Zilinie.

Drużyna działalność zainaugurowała kryterium w Jerozolimie, a na trasach pokaże się już w styczniu, biorąc udział w argentyńskim wyścigu Tour de San Luis.

fot. Cycling Academy

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: