Przesłuchanie Diego Ulissiego jeszcze w grudniu

Dzień przed tegoroczną Wigilią zbierze się komisja dyscyplinarna Szwajcarskiego Związku Kolarskiego, która przepytywać będzie Diego Ulissiego.

25-letni Włoch wpadł w trakcie Giro d’Italia na salbutamolu, środku stosowanego przez astmatyków. Jest on co prawda dopuszczony, ale w określonych dawkach. Kolarz Lampre-Merida zażył go za dużo.

Po tymczasowym zawieszeniu jego drużyna dopuściła Ulissiego do startu w Coppa Bernocchi. Od razu zainterweniowała Międzynarodowa Unia Kolarska, co doprowadziło do ponownej dyskwalifikacji.

Mieszkający w Szwajcarii dwukrotny zwycięzca etapowy Giro z tego roku nie przyznaje się do winy. By to udowodnić Ulissi poddał się specjalnym testom, które miały odzwierciedlić sytuację w trakcie pechowego dla niego odcinka. Szwajcarska komisja ma stwierdzić, czy na podstawie rezultatów badań medycznych będzie można go uniewinnić, a może będą potrzebne kolejne testy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: