Neri Sottoli zwycięzcą Coppa Italia, ale co z Giro?

Ekipa Neri Sottoli została ostatecznie uznana zwycięzcą serii wyścigów Coppa Italia. W październiku pojawiła się informacja mówiąca o tym, że być może drużynie Gianniego Savio zostaną zabrane punkty.

O co chodziło? W klasyfikacji Coppa Italia liczyły się wyłącznie oczka zdobyte przez włoskich zawodników lub kolarzy zameldowanych w Italii. Neri Sottoli triumf zawdzięcza Brazylijczykowi Rafaelowi Andrioto, wobec którego istniało podejrzenie, że ten w ogóle nie mieszka na Płw. Apenińskim.

Teraz się okazało, że czwarty kolarz GP Beghelli posiada meldunek we Włoszech. Co jednak nie oznacza, że Neri Sottoli z automatu otrzyma dziką kartę na przyszłoroczne Giro d’Italia. Niewykluczone, że RCS Sport mimo praktyk z ostatnich lat odwoła się do kodeksu etyki i nie przyzna teamowi wild card, bowiem w sierpniu Matteo Rabottini wpadł na EPO, dwa lata temu został najlepszym góralem Giro.

Foto: Riccardo Scanferla

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: