Przemysław Kasperkiewicz w zespole AWT GreenWay

Przemysław Kasperkiewicz podpisał roczny kontrakt z kontynentalną ekipą AWT GreenWay, młodzieżową filią zespołu Omega Pharma-Quick Step.

20-letni Polak zakończony niedawno sezon spędził w barwach czeskiego zespołu kontynentalnego Bauknecht-Author. W sezonie 2015 ścigał się będzie pod skrzydłami Petra Kovaca, prowadzącego zespół AWT GreenWay, dotychczas znany jako Etixx. Drużyna zmienia sponsorów i nazwę, ale wciąż pozostaje młodzieżową filią jednej z najlepszych ekip świata - Omega Pharma-Quick Step (w przyszłym roku Etixx-Quick Step).

To krok naprzód i bardzo się cieszę, że mogę być częścią takiej ekipy jak AWT GreenWay. Jest to profesjonalny zespół, który pozwoli mi na dalsze rozwijanie się i osiąganie, mam nadzieję, wielu sukcesów

- zaznaczył Kasperkiewicz w rozmowie z rowery.org.

Młody Polak idzie w ślady Łukasza Wiśniowskiego, który ostatnie dwa lata spędził w Etixxie, rozwój koronując podpisaniem zawodowego kontraktu z pierwszoligowym zespołem Patricka Lefevere'a i dołączając do starszych kolegów - Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia.

Rozmawiałem z różnymi zespołami. W okresie przed mistrzostwami świata wyglądało na to, że ścigał się będę w innej silnej młodzieżówce, ale wycofanie się sponsora sprawiło, że plan nie wypalił. Etixx zgłosił się niemal natychmiast i to z nim podpisałem kontrakt

- dodał wychowanek KTK Kalisz.

Kasperkiewicz to 3. zawodnik Karpackiego Wyścigu Kurierów (2.2U), zwycięzca etapowy młodzieżowego Wyścigu Pokoju. Czwarty kolarz tegorocznych mistrzostw Polski w elicie, srebrny medalista w jeździe indywidualnej na czas orlików, regularnie reprezentujący Polskę w wyścigach młodzieżowych Pucharu Narodów, mistrzostw świata, a także na trasie Tour de Pologne.

Jestem w trakcie zapoznawania się z całą ekipą w Pradze i powiem szczerze, że atmosfera jest super, a wszystko wygląda bardzo profesjonalnie. Cele na przyszły rok się nie zmieniają - chcę się cały czas rozwijać, poprawiać osiągane rezultaty i realizować zadania jakie postawi przede mną ekipa. Plany startów i szczegółowe założenia omawiali będziemy pewnie w grudniu, na pierwszym zgrupowaniu

- wyjaśnił.

AWT to firma czeskiego milionera Zdenka Bakali, do którego należy zespół Omega Pharma-Quick Step. GreenWay to z kolei słowacka firma zajmująca się produkcją samochodów napędzanych energią elektryczną. Zespół wciąż stanowił będzie przybudówkę zespołu Patricka Lefevere'a,

Młodzieżowa ekipa w 2015 roku liczyła będzie 12 zawodników. W składzie obok Kasperkiewicza znajdą się Słowak Erik Baska, Francuzi Alexis Guerin i Rayane Bouhanni, Niemcy Maximilian Schachmann i Jan Brockhoff, Hiszpanie - Ivan Garcia Cortina i Alvaro Cuadros - oraz Czesi - Matej Bechyne, Jakub Novak, Michal Schlegel i Roman Lehky.

fot. Szymon Gruchalski/Tour de Pologne

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: