Superprestige 2014/15 #3: wyszarpane zwycięstwo Toma Meeusena

26-letni Tom Meeusen (Telenet Fidea) wygrał trzecie w sezonie zawody Superprestige, pokonując Mathieu Van der Poela (BKCP - Powerplus) i Klaasa Vantornouta (Sunweb - Napoleon Games).

W belgijskim Ruddervoorde, na zmienionej trasie, którą charakteryzowały liczne zakręty oraz 250-metrowy odcinek kopnego piasku, usytuowany blisko linii start/meta, pierwszy zaatakował Rob Peeters.

Kolarza Vastgoedservice - Golden Palace błyskawicznie skontrowali Tom Meeusen i Lars Van Der Haar (Giant-Shimano Development Team). Dwójka plus Klaas Vantornout po dwóch okrążeniach (z dziesięciu) wyprzedzała o 10 sekund grupę Svena Nysa (Crelan - AA Drink).

Czołówka nie zdołała zwiększyć przewagi, a na czwartej pętli dołączyli Kannibaal van Baal, Kevin Pauwels (Sunweb - Napoleon Games) i Corné Van Kessel (Telenet Fidea), niewiele dalej natomiast jechali Joeri Adams (Vastgoedservice - Golden Palace) i Mathieu Van der Poel, który miał za sobą efektowny upadek w piasku.

Upadł również Van Kessel, wstrzymując Van Der Haara, czyli lidera Superprestige po dwóch startach. Po siedmiu rundach w boju pozostawała jednak nadal cała ósemka.

W końcu nieznaczną przewagę zdobył Mathieu Van der Poel. Niespełna 20-letniego Holendra ścigali, jak się okazało z powodzeniem, Vantornout i Meeusen oraz Nys i Van Der Haar.

Na finałowym okrążeniu prowadzenie objął Meeusen. Belg czuł na plecach oddech rywali, ale zdołał pierwszy opuścić ostatni zakręt, a następnie na ostatniej prostej obronił się przed szybkim Van der Poelem.

U kobiet ponownie wygrała Belgijka Sanne Cant, a w u23 jej rodak Michael Vanthourenhout.

Wyniki
  1 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea Cycling Team                   1:03:06
  2 Mathieu van der Poel (Ned) BKCP - Powerplus Cycling Team
  3 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team
  4 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink Team
  5 Lars van der Haar (Ned) Giant-Shimano Development Team           00:12
  6 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cycling Tea     00:15
  7 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team         00:30
  8 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Cycling Team                00:57
  9 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cycling Te     01:06
 10 Bart Aernouts (Bel) Corendon - KwadrO Cycling Team               01:09
 11 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus Cycling Team            01:23
 12 Bart Wellens (Bel) Telenet Fidea Cycling Team                    01:42
 13 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan - AA Drink Team                 01:46
 14 Julien Taramarcaz (Swi) Corendon - KwadrO Cycling Team           01:54
 15 Gianni Vermeersch (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team     02:10
 16 Twan van den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team
 17 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team
 18 Tim Merlier (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team           02:26
 19 Gert-Jan Bosman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continentaal Team     02:35
 20 Thijs van Amerongen (Ned) Telenet Fidea Cycling Team             02:37
 21 Niels Wubben (Ned) Telenet Fidea Cycling Team                    02:48
 22 Dieter Vanthourenhout (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling      03:07
 23 Michael Boros (CZE) CEZ Cyklo Team Tabor                         03:22
 24 Patrick Gaudy (Bel) Veranclassic-Doltcini Cycling Team           03:25
 25 Marcel Meisen (Ger) Corendon - KwadrO Cycling Team               04:12
 26 Eddy van IJzendoorn (Ned) Orange Babies Cycling Team             04:27
 27 Yu Takenouchi (Jpn)                                              04:31
 28 Patrick van Leeuwen (Ned) Orange Babies Cycling Team             04:43
 29 Kenneth Van Compernolle (Bel) CCN - Metalac Cycling team         05:00
 30 Hendrik Sweeck (Bel) Corendon - KwadrO Cycling Team              05:18
 31 Stijn Huys (Bel) Orange Babies Cycling Team
 32 Niels Koyen (Bel) CCN - Metalac Cycling team
 33 Kevin Van Hoovels
DNF Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cycling Team
DNF Radomir Simunek (Cze) Corendon - KwadrO Cycling Team
DNF Lubomir Petrus (Cze)
DNF David van der Poel (Ned) BKCP - Powerplus Cycling Team
DNF Jan Denuwelaere (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cycling Team
DNF Vinnie Braet (Bel)
DNF Denis Flahaut (Fra)

Klasyfikacja Superprestige po 3/8 wyścigu

  1 Mathieu van der Poel (Ned) BKCP - Powerplus Cycling Team            40 pkt
  2 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink Team                               39
  3 Lars van der Haar (Ned) Giant-Shimano Development Team              38
  4 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team         34
  5 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team            34
  6 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea Cycling Team                        33
  7 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Cycling Team                   24
  8 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cycling Tea        20
  9 Bart Aernouts (Bel) Corendon - KwadrO Cycling Team                  18
 10 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus Cycling Team               13
 11 David van der Poel (Ned) BKCP - Powerplus Cycling Team              12
 12 Niels Wubben (Ned) Telenet Fidea Cycling Team                        9
 13 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team              8
 14 Bart Wellens (Bel) Telenet Fidea Cycling Team                        8
 15 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cycling Te         8
 16 Dieter Vanthourenhout (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling          7
 17 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan - AA Drink Team                     6
 18 Gianni Vermeersch (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team         5
 19 Julien Taramarcaz (Swi) Corendon - KwadrO Cycling Team               4

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: