Japan Cup 2014

Nathan Haas z grupy Garmin-Sharp został triumfatorem 23. edycji Japan Cup.

Australijczyk, który powtórzył wynik z 2011 roku, wyprzedził Edvalda Boassona Hagena (Team Sky) i Grega Bole (Vini Fantini Nippo).

Polacy nie startowali.

Wyniki Japan Cup 2014 (1.HC), Utsunomiya - Utsunomiya (151,3 km):
  1 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                             4:06:48
  2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
  3 Grega Bole (Slo) Vini Fantini Nippo
  4 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
  5 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
  6 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
  7 Davide Formolo (Ita) Cannondale
  8 Moreno Moser (Ita) Cannondale
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               00:05
 10 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   00:18
 11 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             00:25
 12 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp                             00:38
 13 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor Cycling Team           00:48
 14 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 15 Nariyuki Masuda (Jpn) Utsunomiya Blitzen
 16 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           00:56
 17 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 18 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Team Ukyo
 19 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
 20 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 21 Salvador Guardiola Tora (Spa) Team Ukyo
 22 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
 23 Sho Hatsuyama (Jpn) Bridgestone Anchor Cycling Team
 24 Kohei Uchima (Jpn) Bridgestone Anchor Cycling Team
 25 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
 26 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 27 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 28 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                            01:02
 29 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 30 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 31 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor Cycling Team       02:01
 32 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Team Ukyo                 03:11
 33 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini Nippo                 03:55
 34 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
 35 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 36 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 37 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                             04:25
 38 Yukihiro Doi (Jpn) Team Ukyo                                 04:37
 39 Yusuke Hatanaka (Jpn) Shimano Racing Team                    05:05
 40 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     05:36
 41 Takashi Miyazawa (Jpn) Vini Fantini Nippo                    05:46
 42 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo                             05:48
 43 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
 44 Atsushi Oka (Jpn)
 45 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 46 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                   05:51
 47 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
 48 Damien Monier (Fra) Bridgestone Anchor Cycling Team
 49 Ryoma Nonaka (Jpn) Shimano Racing Team
 50 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
 51 Yuzuru Suzuki (Jpn) Utsunomiya Blitzen
 52 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
 53 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 54 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling
 55 Shun Yamamoto (Jpn) Team Ukyo                                05:59
 56 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    06:36
 57 Jack Anderson (Aus) Drapac Professional Cycling
 58 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
 59 Naoya Uchino (Jpn)
 60 Shinri Suzuki (Jpn) Utsunomiya Blitzen
 61 Takayuki Abe (Jpn) Utsunomiya Blitzen                        06:57
 62 Takaaki Hori (Jpn) Utsunomiya Blitzen                        09:45
 63 Shotaro Iribe (Jpn) Shimano Racing Team                      09:48
 64 Manabu Ishibashi (Jpn) Vini Fantini Nippo                    10:40
 65 Keisuke Kimura (Jpn) Shimano Racing Team                     11:52
DNF Andrea Vaccher (Ita)
DNF Hayato Yoshida (Jpn) Shimano Racing Team
DNF Ian Boswell (USA) Team Sky
DNF Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
DNF Junya Sano (Jpn)
DNF Genki Yamamoto (Jpn) Vini Fantini Nippo
DNF Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
DNF Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
DNF Jeremy Cornu (Fra) Team Europcar
DNF Tanzou Tokuda (Jpn)
DNF Suguru Tokuda (Jpn)
DNF Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
DNF Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
DNF Joe Eldridge (USA) Team Novo Nordisk

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: