Stefan Schumacher w CCC Sprandi Polkowice

Niemiecki zawodnik Stefan Schumacher związał się z polską ekipą pro-kontynentalną CCC Polsat Polkowice.

33-letni Schumacher do polskiej ekipy przechodzi po trzech sezonach spędzonych w rozpadającej się grupie Christina Watches - Kuma. Jak podała ekipa, Niemiec podpisał roczny kontrakt.

W jego palmares znajdujemy dwa wygrane etapy Giro d'Italia (2006), Tour de Pologne (2006) i Eneco Tour (2006) czy Amstel Gold Race (2007).

Schumacher w karierze ma także czarną kartę. Niemiec wpadł na dopingu w 2008 roku - próbki pobrane podczas Tour de France 2008 i igrzysk olimpijskich w Pekinie dały wynik pozytywny na preparat CERA. Niemiec otrzymał dwuletnie zawieszenie, a do ścigania powrócił w 2010 roku w barwach włoskiej Miche.

W 2010 roku w rozmowie z niemieckim Spiegel przyznał się do stosowania dopingu przez całą karierę, stwierdzając, że zabronione produkty były jak "talerz makaronu przed treningiem".

W barwach zespołu Dariusza Miłka Schumacher spotka zapewne 43-letniego Davide Rebellina. Obu zawodników łączy dopingowa przeszłość - Rebellin także wpadł na CERA podczas igrzysk w Pekinie.

Ekipa, która zmienia nazwę na CCC Sprandi Polkowice zakontraktowała dotychczas trzech młodych zawodników - Piotra Brożynę, Michała Palutę i Eryka Latonia. Do zespołu z Polkowic w najbliższym czasie przejść ma także Słoweniec Grega Bole.

fot. wowo brylla/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: