Kolejne transfery w kobiecym peletonie

Sporą aktywność na rynku transferowym wykazują ekipy kobiecego peletonu.

Zespół Wiggle Honda ogłosił wczoraj podpisanie kontraktów z belgijską zawodniczką Jolien D'Hoore i Francuzką Audrey Cordon.

24-letnia D'Hoore specjalizuje się w sprintach oraz konkurencjach torowych. W tym roku na koncie ma Diamand Tour (1.2), mistrzostwo Belgii, dwa wygrane etapy BeNe Ladies Tour i zwycięstwo etapowe w Boels Rental Ladies Tour. Oprócz tego młoda zawodniczka zajmowała szereg wysokich miejsc na etapach wyścigów etapowych, budując pozycję jednej z szybszych zawodniczek w peletonie.

Cordon to specjalistka od wyścigów etapowych, przed rokiem zwycięska w Tour de Bretagne Feminin. W 2014 roku w Bretanii wygrała etap i sklasyfikowana została na 2. miejscu. 25-latka zajęła 4. miejsce w La Route de France, wygrywając po drodze etap.

Do ekipy Lotto Soudal Ladies (dziś Lotto Belisol Ladies) przejdzie z kolei Jessie Daams. Belgijska zawodniczka w tym sezonie dobrze radziła sobie w wyścigach jednodniowych, zajęła też 9. miejsce w hiszpańskiej Emakumeen Euskal Bira.

Zespół Giant-Shimano zasili z kolei Sabrina Stultiens. Mistrzyni Europy orliczek odchodzi z ekipy Rabo Liv, w barwach której spędziła ostatnie 3 sezony. W 2014 roku z dobrej strony pokazała się w La Route de France, gdzie zajęła 8. miejsce i triumfowała w klasyfikacji młodzieżowej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: