Neri Sottoli nie pojedzie w Giro d'Italia 2015?

Drużyna Neri Sottoli wygrała serię wyścigów Coppa Italia i w ten sposób otrzymała dziką kartę na przyszłoroczne Giro d’Italia. Jednak trzecia w rankingu ekipa – Androni Giocattoli – złożyła sprzeciw.

Menadżer teamu Gianni Savio, który niedawno przedłużył kontrakt z Franco Pellizottim, tłumaczy, że w klasyfikacji Coppa Italia mogą być brane pod uwagę punkty zdobyte wyłącznie przez kolarzy z włoskim paszportem lub zameldowanych na Płw. Apenińskim.

W Nerii Sottoli jeździ Brazylijczyk Rafael Andrioto, który zajął czwarte miejsce w GP Beghelli. Dzięki tym „oczkom” zespół wyprzedził zaledwie o jeden punkt Bardiani-CSF. Wobec Andrioto istnieje podejrzenie, że ten w ogóle nie mieszka we Włoszech.

Jeśli to prawda, ranking uległby zmianie. Awansowalibyśmy na drugą pozycję, co dla naszych sponsorów w Wenezueli byłoby bardzo ważne. Nie chodzi mi o dziką kartę, tylko o zasady etyczne

– mówił Savio.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: