Bpost Bank Trophy 2014/15 #1: dominacja Svena Nysa

Sven Nys (Crelan-AA Drink) zdobył GP Mario De Clercq - pierwszy w nowym sezonie wyścig przełajowego cyklu Bpost Bank Trophy.

Mistrz Belgii w belgijskim Ronse wyprzedził Mathieu van der Poela (BKCP Powerplus) oraz Klaasa Vantornouta (Sunweb Napoleon Games).

Na dość wymagającej, miejscami nieco błotnistej rundzie (pokonywanej 10-cio krotnie), z długimi ostrymi podbiegami i technicznymi zjazdami, od początku ton rywalizacji nadawał Sven Nys, którego ścigała grupa na czele z mistrzem świata Zdenkiem Stybarem (Omega Pharma-Quick Step).

Na trzeciej pętli Czech już osłabł, natomiast czwórka: Lars van der Haar (Development Team Giant-Shimano), Mathieu van der Poel, Kevin Pauwels (BKCP Powerplus) i Klaas Vantornout, próbowała doścignąć Kanniballa van Baal.

Zadanie szło im opornie, ponieważ z okrążenia na okrążenie strata rosła, wynosząc 31 sekund w połowie dystansu.

19-letni van der Poel podjął samotny pościg za dwa razy starszym Nysem, ale stary wyga jechał niemal bezbłędnie, w przeciwieństwie do żółtodzioba, który zaliczył upadek na zjeździe. Nys ostatnią rundę rozpoczął 48 sekund przed Holendrem, spokojnie dowożąc prowadzenie do mety.

29. przyjechał Mariusz Gil (Project Cross Racing).

Na Bpost Bank Trophy składa się osiem wyścigów. Zwycięzcą cyklu zostanie kolarz, którego łączny czas ze wszystkich startów (z bonifikatami) okaże się najlepszy. Najbliższe zawody 1 listopada - Koppenbergcross.

Wyniki:
  1 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink Team                        1:00:58
  2 Mathieu Van der Poel (Ned) BKCP - Powerplus                    00:50
  3 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb - Napoleon Games                 00:54
  4 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games                    01:04
  5 Lars Van Der Haar (Ned) Giant-Shimano Development Team
  6 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea                                01:40
  7 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace            01:49
  8 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep                     01:59
  9 Thijs Van Amerongen (Ned) Telenet Fidea                        02:01
 10 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace              02:21
 11 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games                     02:27
 12 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace               02:34
 13 Dieter Vanthourenhout (Bel) Sunweb - Napoleon Games            02:39
 14 Marcel Meisen (Ger) Corendon - KwadrO                          02:43
 15 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus                       02:57
 16 Julien Taramarcaz (Sui) Corendon - KwadrO                      03:00
 17 Wietse Bosmans (Bel) BKCP - Powerplus                          03:05
 18 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan - AA Drink Team
 19 Bart Aernouts (Bel) Corendon - KwadrO
 20 Niels Wubben (Ned) Telenet Fidea                               03:12
 21 Twan Van Den Brand (Ned) Orange Babies                         03:36
 22 Patrick Gaudy (Bel) Veranclassic-Doltcini                      03:46
 23 Bart Wellens (Bel) Telenet Fidea                               03:58
 24 Vinnie Braet (Bel) Sunweb - Napoleon Games                     04:25
 25 Kevin Van Hoovels (Bel)                                        05:00
 26 Jonathan Page (USA) Planet Bike
 27 Patrick Van Leeuwen (Ned) Orange Babies
 28 Martin Bina (Cze) Corendon - KwadrO
 29 Mariusz Gil (Pol) Project Cross Racing
 30 Javier Ruiz De Larrinaga Ibanez (Esp)
 31 Kenneth Van Compernolle (Bel) CCN - Metalac
 32 Eddy Van IJzendoorn (Ned) Orange Babies
 33 Hendrik Sweeck (Bel) Corendon - KwadrO
 34 Yu Takenouchi (Jpn)
 35 Jan Denuwelaere (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 36 Niels Koyen (Bel) CCN - Metalac

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: