De Weert i Bennett w LottoNL, Devenyns w IAM

Belg Kevin de Weert (Omega Pharma) i Nowozelandczyk George Bennett (Cannondale) będą w przyszłym sezonie reprezentować grupę LottoNL-Jumbo, pod którą obecnie skrywa się Belkin.

Dwójka dołączy do pozyskanej wcześniej czwórki: Timo Roosen, Bert-Jan Lindeman i Mike Teunissen (wszyscy Rabobank Development Team) oraz Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen-Baloise), którym przyjdzie łatać dziury po odejściu Bauke Mollemy (Trek), Larsa Booma (Astana), Theo Bosa (MTN-Qhubeka) i Larsa Pettera Nordhauga (Sky).

IAM Cycling sięgnął za to z Giant-Shimano po Driesa Devenynsa (Giant Shimano). Belg zajmie miejsce swojego rodaka Kevina Isty, podążającego w kierunku Wallonie Bruxelles.

W szwajcarskiej ekipie funkcję menadżera sportowego obejmie Rik Verbrugghe. Były zwycięzca Flèche Wallonne ostatnio pracował dla BMC Racing.

Według dziennika La Derniere Heure jest szansa, że IAM otrzyma licencję WorldTour i tym samym uzupełni do 18 liczbę zespołów na tym poziomie. Jedno miejsce zwolni się po fuzji Garmin-Sharp z Cannondale.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: