Superprestige 2014/15 #1: pogoń Mathieu van der Poela

Mathieu van der Poel (BKCP Powerplus) zwycięstwem w holenderskim Gieten otworzył pierwsze w sezonie przełajowym 2014/15 zawody z cyklu Superprestige.

Na szybkiej trasie, z jednym długim, prowadzącym wzdłuż zbiornika wodnego odcinkiem po piasku, Holender pokonał swojego rodaka Larsa van der Haara (Development Team Giant Shimano) i Belga Svena Nysa (Crelan-AA Drink).

W gronie kobiet triumfowała Sanne Cant, przed Elleną van Loy i Sophie De Boer. Wśród orlików na podium znaleźli się Belgowie - wygrał Wout van Aert, a najlepszym juniorem okazał się Belg Eli Iserbyt.

Wyścig rozpoczął się od uformowania 7-osobowej czołówki, którą na trzecim kółku podzieliła kraksa. Na czele został tylko Lars van der Haar, którego koło trzymał przez chwilę Kevin Pauwels. Pogonią za prowadzącym Holendrem kierował jego rodak Mathieu van der Poel, stopniowo zmniejszając różnicę i na ostatniej pętli doganiając lidera.

Młodzi zawodnicy rozegrali między sobą walkę o zwycięstwo, a lepszy okazał się mocno naciskający w końcówce van der Poel. Po trzecie miejsce sięgnął Sven Nys, który po słabym starcie zmarnował sporo czasu na przebijanie się do czołówki i odrabianie półminutowej straty.

Tegoroczny Superprestige potrwa do lutego, a na cały cykl złoży się osiem startów. Pula nagród wynosi 80 tys. euro, z czego na konto zwycięzcy trafi 27,5 tys. euro.

Kolejne zawody 2 listopada w belgijskim Zonhoven.

Wyniki - elita mężczyzn:

1. Mathieu van der Poel (BKCP Powerplus)                      56:10
2. Lars van der Haar (Development Team Giant-Shimano)         00:02
3. Sven Nys (Crelan-AA Drink)                                 00:37
4. David van der Poel (BKCP Powerplus)                        00:44
5. Klaas Vantornout (Sunweb Napoleon Games)                   00:45
6. Kevin Pauwels (BKCP Powerplus)                             00:58
7. Corne van Kessel (Telenet Fidea)                           01:16
8. Gianni Vermeersch (Sunweb Napoleon Games)                  01:20
9. Ditier Vanthourenhout (Sunweb Napoleon Games)              01:24
10. Tom Meeusen (Telenet Fidea)                               01:31
11. Jens Adams (Vastgoedservice-Golden Palace)                01:37
12. Bart Wellens (Telenet Fidea)                              01:43
13. Bart Aernouts (Corendon Kwadro)                           01:45
14. Philipp Walsleben (BKCP Powerplus)                        01:50
15. Niels Wubben (Telenet Fidea)                              02:02
16. Jan Denuwelaere (Vastgoedservice-Golden Palace)           02:11
17. Rob Peeters (Vastgoedservice-Golden Palace)
18. Sven Vanthourenhout (Crelan-AA Drink)
19. Thijs van Amerongen (Telenet Fidea)                       02:25
20. Joeri Adams (Vastgoedservice-Golden Palace)               02:39
21. Gianni Veermersch (Sunweb Napoleon Games)                 03:40
22. Eddy van Ijzendoorn (AA Drink)                            03:52
23. Julien Taramarcaz (Corendon Kwadro)                        04:25
24. Vinnie Braet (Sunweb Napoleon Games)                      04:34
25. Patrick van Leeuwen (Oringe Babies Cycling Team)          04:41
26. Kevin Cant (Coredon Kwadro)                               04:46
27. Tijmen Eising (Metec)                                     04:57
28. Marcel Meisen (Coredon Kwadro)                            05:08

Wyniki - elita kobiet:

1. Sanne Cant (Belgia)                                        41:16
2. Ellen van Loy (Belgia)
3. Sophie de Boer (Holandia)                                  00:12

Wyniki - orlicy:

1. Wout van Aert  (Belgia)                                    51:47
2. Laurens Sweeck (Belgia)                                    00:16
3. Diether Sweeck (Belgia)                                    00:32

Wyniki - juniorzy:

1. Eli Iserbyt (Belgia)                                       42:53
2. Max Gulickx (Holandia)                                     00:25
3. Johan Jacobs (Szwajcaria)                                  00:53

Klasyfikacja generalna Superprestige:

1. Mathieu van der Poel (BKCP Powerplus)                     15 pkt
2. Lars van der Haar (Development Team Giant-Shimano)        14
3. Sven Nys (Crelan-AA Drink)                                13
4. David van der Poel (BKCP Powerplus)                       12
5. Klaas Vantornout (Sunweb Napoleon Games)                  11
6. Kevin Pauwels (BKCP Powerplus)                            10
7. Corne van Kessel (Telenet Fidea)                           9
8. Gianni Vermeersch (Sunweb Napoleon Games)                  8
9. Ditier Vanthourenhout (Sunweb Napoleon Games)              7
10. Tom Meeusen (Telenet Fidea)                               6
11. Jens Adams (Vastgoedservice-Golden Palace)                5
12. Bart Wellens (Telenet Fidea)                              4
13. Bart Aernouts (Corendon Kwadro)                           3
14. Philipp Walsleben (BKCP Powerplus)                        2
15. Niels Wubben (Telenet Fidea)                              1

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: