MP Par i Drużyn 2014: Kiendyś i Kurek ze złotem wśród dwójek

Tomasz Kiendyś i Adrian Kurek zostali w Opatówku mistrzami Polski w dwójkowej jeździe na czas. Wśród kobiet tytuł obroniły siostry Paulina Brzeźna-Bentkowska i Monika Brzeźna.

Duet zespołu CCC Polsat Polkowice na 30-kilometrowej trasie o zaledwie 4 sekundy pokonał broniących tytułu zawodników BDC MarcPol – Pawła Bernasa i Kamila Gradka. Brąz także przypadł podopiecznym Piotra Wadeckiego – pomarańczowi Jarosław Marycz i Mateusz Taciak zajęli trzecie miejsce, do zwycięzców tracąc 13 sekund.

Wśród orlików pierwszy czas wykręcili zawodnicy toruńskiego Pacificu – Dominik Oborski i Bartosz Warchoł. Srebro zdobyli Patryk Stosz i Michał Kasperek (TC Chrobry Głogów), notując stratę także 4 sekund. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne – Wojciech Sykała i Borys Korczyński.

Złoto w elicie kobiet pozostało w rodzinie Brzeźnych – tytuł obroniły Paulina Brzeźna-Bentkowska i jej młodsza siostra – Monika. Duet Pacificu Toruń na 20-kilometrowej trasie o 25 sekund pokonał Annę Plichtę i Katarzynę Wilkos (także Pacific). Brązowe medale przypadły Alicji Ratajczak i Wiktorii Żegleń (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Szymon Korcz i Mikołaj Gutek zdobyli za to złoto w wyścigu juniorów. Dwaj podopieczni Piotra Brońskiego z Tarnowa Podgórnego pokonali Patryka Solińskiego i Kamila Zawistowskiego (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki) oraz Mateusza Pacana i Krzysztofa Kloca (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin).

W gronie juniorek najlepsze okazały się Nikol Płosaj i Natalia Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik), wyprzedzając Justynę Kaczkowską i Weronikę Misterek (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin) oraz Monikę Garczewską i Weronikę Lorkowską (BCN Nowatex JF Duet Goleniów).

W gronie juniorek młodszych na dystansie 15 kilometrów złoto wywalczyły Wiktoria Konopka i Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Srebrne medale do domu zabrały Nikola Różyńska i Julia Szyszka (ALKS Stal Grudziądz), a brązowe krążki zdobyły zawodniczki GKS Cartusia Kartuzy – Karolina Perekitko i Patrycja Lorkowska.

Na swoim terenie złoto wśród juniorów młodszych zdobyli Dawid Czubak i Szymon Krawczyk (KTK Kalisz), na 20-kilometrowej trasie pokonując duet Mostostalu Puławy – Krzysztof Kucio i Piotr Pękala. Brąz powędrował z kolei do Karola Zduna i Kamila Kordusa z KKS Gostyń.