Zdenek Stybar przedłuża sezon

Zdenek Stybar postanowił przed przerwą zimową przedłużyć o kilka dni swój startowy sezon 2014.

Przełajowy mistrz świata zamknie występy na szosie podczas Tour de l'Eurometropole, a następnie podjedzie w dwóch imprezach przełajowych, 12 października w BPost Bank Trofee Ronse oraz cztery dni później w Ardooie Cyclocross.

Po wypadku na Eneco Tour straciłem sporą część sezonu, dlatego nadal mam apetyt na ściganie

- wyjaśnił 28-letni mistrz Czech.

Kiedy otrzymałem propozycję udziału w dwóch pierwszych wyścigach przełajowych nowego sezonu, postanowiłem wejść w to. Wspaniale będzie założyć tęczową koszulkę, wskoczyć na mój Specialized CruX i pościgać się. Nie mogę się już tego doczekać.

- dodał kolarz Omega Pharma-Quick Step.

Stybar odniósł się do planów na cały sezon 2014-15 w cyclocrossie.

Na razie jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, gdzie się pojawię i jak dużo zaliczę imprez. Podobnie jak przed rokiem przygotujemy z zespołem taki plan startów, który poprzedzi początek sezonu szosowego.

Stybar skomentował również niedzielny wyczyn swojego kolegi z zespołu.

To co zobaczyliśmy wczoraj było niesamowite. Michał był świetnie przygotowany pod względem mentalnym i miał za sobą znakomitą drużynę. Być może niektórzy głowili się, po co Polska tak ciężko pracuje w peletonie, ale ci z nas, którzy z nim jeżdżą wiedzą, że kiedy Michał jest w formie lubi jeździć w czubie grupy. W sobotę, kiedy poznałem trasę, od razu wiedziałem, że to coś dla niego, ale sposób w jaki zwyciężył był fantastyczny. Klasa, styl - tak, wczoraj był najsilniejszy.

fot. Tim De Waele/OPQS

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: