Rower Tornado Toma

DSC_0037

Tom Boonen otwarcie mówi o swoich marzeniach zdobycia drugiego w karierze tytułu mistrza świata. Czy specjalny rower Specialized Venge pomorze zrealizować plany sympatycznemu Belgowi?

DSC_0450

Mierzący 192 cm wzrostu Boonen jeździ na jednym z większych rowerów, jakie zobaczyć można w zawodowym peletonie. Jeśli jednak myślicie, że to ogólnodostępna geometria ramy, to jesteście w błędzie. Mechanicy Omegi nazywają ją 58+ - rura podsiodłowa jest jak z rozmiaru 61, ale przód jak z rozmiaru 58. Pozwala to Turbo Tomowi siedzieć w odpowiedniej pozycji, ale jednocześnie pochylić się dostatecznie nisko. Jeśli wygracie tyle ogórków co Tom, Specialized i Wam przygotuje taką ramę.

DSC_0039

Nie sposób zauważyć, że rower został pomalowany farbą zmienną optycznie i dodatkowo udekorowany motywami z trąbami powietrznymi na część przezwiska Tornado Tom. Tom zapewnia, że nie miał z tymi wspólnego - wszystkim, w ramach prezentu mieli się zająć specjaliści Speca.

DSC_0040

Podobnie jak reszta drużyny Omega Pharma - Quick Step rower Boonena został wyposarzony w pełną grupę Sram Red 22. Koła we wszystkich rodzajach dostarcza amerykański Zipp.

DSC_0038

Zipp dostarczył również 140 mm mostek Sprint SL oraz standardową 42 cm kierownicę SL70.

DSC_0451

Z legendą łamiącego korby Boonena muszą zmierzyć się 177,5 mm korby Specialized. Tornado Tom używa starszej wersji pedałów Look Keo Blade z tytanowymi osiami i mocniejszą sprężyną.

Rama: Sepcialized Venge Ltd Edition 58+
Widelec: Specialized Venge
Stery: Ceramic Speed
Mostek: Zipp Sprint SL 140 mm
Kierownica: Zipp SL70
Owijka: Supacaz Super Sticky Kush
Hamulce: Sram Red
Klamkomanetki: Sram Red
Przednia przerzutka: Sram Red 22
Tylna Przerzutka: Sram Red 22
Kaseta: Sram
Łańcuch: Sram
Korby: Specialized
Pedały: Look Keo Blade
Koła: Zipp
Opony: Specialized S-Works Turbo 24 mm
Siodełko: Specialied Romin Plus
Sztyca: Specialized
Koszyki na bidon: Tacx

Zdjęcia: Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: